İnternetten para kazanma, günümüzde ek gelir elde etmenin en popüler ve etkili yöntemlerinden biri haline geldi. Özellikle, internetten para kazanma siteleri sayesinde milyonlarca kişinin yaşam stili değişti.

Yapılan araştırmalara göre; dünya genelinde internetten para kazanan kişilerin sayısı bir önceki yıla göre %20 arttı, bu da online ek gelir fırsatlarının aslında ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

Online çevirmenlik, web site tasarımı, müşteri hizmetleri, metin yazarlığı, e-ticaret danışmanlığı, uzmanı olduğunuz bir alanda online eğitim vermek, blog yazarak para kazanmak, anket doldurmak, bir içerik kanalı açmak ve daha onlarca freelance iş alabileceğiniz ilanların bulunduğu para kazanma siteleri bir tık uzağınızda. İhtiyacınız olan iki şey ise; sevdiğiniz bir niş ve bolca zaman.

Siz de bugün başlayarak freelance çalışma veya evden para kazanma yöntemi ile hem kendinize daha fazla zaman yaratabilir hem de çalışma koşullarınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Upwork’ün yaptığı araştırmada; freelance işlerden elde edilen gelirin geçen yıla kıyasla %15 oranında artış gösterdiği ortaya çıktı. Yalnızca bu veri bile internet üzerinden çalışmanın ne kadar karlı olabileceğini gözler önüne seriyor.

Tüm bu fırsatları kaçırmak istemediğinizi ve “internetten para kazanmak için ne yapmalıyım?” dediğinizi duyar gibiyiz. Merak etmeyin, hepsini yazımızda anlattık.

İnternetten ek gelir sağlamak için farklı yöntemleri keşfetmek önemlidir. Para kazandıran uygulamalar arasından güvenilir olanları seçmek, iyi bir başlangıç olabilir.

Şimdi, internetten para kazanmanın çeşitli yollarını keşfetmeye ne dersiniz? Yazımızın devamında, evden para kazanma yöntemleri, en popüler para kazanma siteleri ve sermayesiz para kazanma yolları hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız.

Siz e-ticaret sitenizi kurun, biz güvenli tahsilat sağlayalım!

Vepara Sanal POS, %98.7 ödeme başarısıyla sadece bir adım ötede! %0’dan başlayan komisyon oranları ile Sanal POS hizmetimizi ücretsiz deneyin!

İçindekiler

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Uzun yıllardır alışılagelmiş geleneksel meslek grupları, internetin hayatımızın merkezi haline gelmesi ile rağbetini kaybetti.

Bunların yerine; kendi çalışma koşullarını kendi belirlemek isteyen bireyler artık yetenek ve ilgi alanları doğrultusunda internetten iş yaparak para kazanma, kişisel girişimciliği ve yaratıcılığı artırma için dijital sektörlere yöneliyor. Bu sayede iş ve yaşam dengesi daha iyi sağlanabiliyor ve kişisel hedeflere ulaşmak daha kolay bir hale geliyor.

Peki internetten para kazanma 2024 yılında nasıl olabilir?

 1. E-Ticaret ile Satış Yapma: E-ticaret iş modellerinden uygun olanın seçilmesi ile yurt içi ve yurt dışı satışlar yapılabilir.
 2. İnstagramda İçerik Paylaşma: İnstagram para kazanma yolları konusunda zengin bir platformdur. İnstagramda içerik üreterek, ürün tanıtımı yaparak ve mağaza açarak para kazanmak mümkündür.
 3. YouTube’da Video Paylaşma: YouTube kanalı açarak reklam gelirleri elde ederek ya da merchandise satışı yaparak gelir elde edilebilir.
 4. Online Çeviri Yapma: İnternetten çeviri yaparak para kazanma freelance sitelerinden iş ilanı alarak kolayca gerçekleştirilebilecek bir gelir tipidir. Ancak ne yazık ki dil becerileri olmadan yapılabilecek bir iş değildir.
 5. İnternetten reklam izleme: İnternetten reklam izleyerek para kazanma mümkündür. Bunun için sadece güvenilir reklam sitelerini bulmak gerekir.
 6. İnternetten Anket Doldurma: İnternetten anket doldurarak para kazanma, güvenilir siteler üzerinden yapılırsa mümkündür.
 7. Freelancer Olarak Çalışma: Freelancer iş ilanları yayınlanan sitelerde para kazanmak ve bunu tam zamanlı işe dönüştürmek, uzmanlık alanınızı fırsata çevirebileceğiniz bir yöntemdir.
 8. Affiliate Marketing: Affiliate marketing internetten para kazanma yollarından biridir ve doğru iş birlikleri yapıldığında oldukça kazançlıdır.
 9. İnternetten Oyun Oynayarak Para Kazanma: İnternet üzerinden oyun oynayarak para kazanma, piyasaya yeni çıkarılacak bazı oyunların demolarını oynayıp geri bildirim sağlamanız sonucunda olur. Düzenli gelir elde edemeseniz de ek iş olarak değerlendirebileceğiniz bir fırsattır.
 10. Twitter’da Sponsorlu Paylaşım Yapma: Twitter’dan para kazanma da oldukça popüler bir yöntemdir. Bu platformda da sponsorlu içerik paylaşımı, reklam geliri elde etme ve marka iş birliği kurmak söz konusu olabilir.
 11. Müzik dinleyerek Para Kazanma: İnternetten müzik dinleyerek para kazanma da oyun demolarını değerlendirme mantığıyla kazanç sağlanabilen bir yöntemdir. Dinleyeceğiniz müzikleri puanlayarak ya da oylayarak gelir elde edebileceğiniz bu yöntemde her zaman nakit ödeme alamayabilirsiniz, bazı ödemeler hediye çeki ya da konser bileti şeklinde olabilir.
 12. ETSY Satış Yapma: ETSY’de dijital ürün satışı yapmak, masrafları minimum düzeyde tutmayı sağlar. Bu sayede maksimum kazanç elde etmek mümkün olur.
 13. Web Sitesi Kurma: WordPress web siteleri tasarlamak ve kodlama bilgisi olmadan bile bu alanda yüksek kazançlar elde etmek internetten para kazanma yolları içinde tercih edebileceğiniz güzel bir alandır.
 14. Blog Yazarak Para Kazanma: Bir blog üzerinde kaliteli içerikler oluşturduğunuz ve aktif olarak yazı yayınladığınızda reklam geliri, sponsorlu yayınlar ve hatta kendi ürünlerinizi satma ya da tanıtma yoluyla para kazanmanızı sağlayabilir.
 15. SEO Danışmanlığı Yapma: SEO danışmanlığı yaparak para kazanma, Google sıralamalarında ilk sayfada yer almak isteyen birçok müşteriye verebileceğiniz bir danışmanlık hizmetidir.
 16. ChatGPT ile Para Kazanma: ChatGPT ile para kazanmak doğrudan bu platform üzerinden mümkün olmasa da, ChatGPT yapay zeka dil işleme modelini kullanarak para kazanılacak işler yapmak mümkündür. Örneğin; kod yazma yeteneğini kullanarak uygulamalar geliştirip satabilir, web sitesi için içerik üretimi yaptırabilir, e-kitap yazdırabilir ya da müşteri hizmetleri ve danışmanlık işlerini yaptırabilirsiniz.
 17. TikTok’ta Para Kazanma: TikTok çok büyük kitlelere ulaşabilen ve insanların satın alma isteğini doğrudan etkileyebilen bir platformdur. Bu sebeple tiktokta para kazanmak; ürün tanıtımı, sponsorlu içerik ve reklam geliri gibi fırsatların değerlendirilmesiyle kolaylaşmaktadır.
 18. Online Eğitim Verme: İnternetten eğitim vererek para kazanma kendi web siteniz üzerinden ya da eğitim platformları üzerinden uzmanlığınızı fırsata çevirebileceğiniz bir alandır.
 19. Dropshipping Yapma: Dropshipping ile para kazanma, e-ticaret yollarından birisidir ve başlangıç maliyetinin yok denecek kadar az olması en çok tercih edilme sebepleri arasında görülmektedir.
 20. Ürün İncelemeleri Yapma: Ürün inceleme videoları, insanların bir ürünü satın almadan önce mutlaka bakmak isteyeceği bir alan olmakta. Satın alma kararını etkileyebilecek ve insanları ürünlere yönlendirebilecek bu tarz sosyal medya videoları internetten para kazanma yolları arasında dönüşüm oranı en yüksek olan yöntemlerden birisidir. Bu sebeple elde edilecek gelir bazı yollardan çok daha fazla olabilir.
 21. İnternetten Stok Fotoğraf Satma: İnternetten para kazanma siteleri arasında stok fotoğrafların satılabileceği siteler de bulunmaktadır. Stok fotoğraf satarak gelir elde etme evde ek kazanç için yapılabilecek en keyifli işlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.
 22. Dijital Pazarlama Danışmanlığı Yapma: Dijital pazarlama stratejilerine hakimseniz; tam zamanlı yapılabilecek bir iş olan dijital pazarlama danışmanlığı, en çok para kazandıran meslekler arasında yer almaktadır.
 23. Sosyal Medya Yöneticiliği Yapma: İnternetten freelance sosyal medya yönetimi yaparak gelir elde edebilirsiniz.
 24. Mobil Uygulama Yapma: Mobil uygulama geliştirme, internetten para kazanma yöntemleri arasında en çok gelir elde edebileceğiniz alanlardan birisidir. Bu yöntemde üyelik ücretleri ile gelir elde edebilir, uygulama içi satış yapabilir ya da uygulamayı satarak toplu bir gelir sağlayabilirsiniz.
 25. E-Kitap Yazma: E-kitap yazarak para kazanma en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. İlgi çekici bir anlatım ile yazılan e-kitaplarda, okuyuculara hitap edebilmek kitap içinde reklamlara yer vermek oldukça kazançlı hale gelebilir.
 26. Telefondan Podcast Yapma: Videoya gerek kalmadan sadece konuşmalarınızı paylaşabileceğiniz Podcast yayınlayarak para kazanma yolunda, dünyanın dört bir yanından size kulak veren bir kitleyte sahip olabilir ve kitlenizin büyüklüğüne göre siz de para kazanabilirsiniz.
 27. AirBnb ile Ev Kiralama: İnternetten dövizle para kazanma için sunulabilecek hizmetlerden birisi de evinizin bir odasını ya da tamamını belirli süreler için AirBnb üzerinden kiraya vermek olabilir.
 28. Backlink Verme: İyi bir trafiğe sahip web siteniz olduğunda bu site üzerinden Backlink hizmeti vererek gelir elde edebilirsiniz.
 29. Domain Alıp Satma: İnternetten domain alıp satarak para kazanma bazı durumlarda büyük getiriler sağlayabilmektedir. Ne kadar talep görecek bir domain almış olduğunuz fiyatı doğrudan etkiler.

En popüler internetten para kazanma yolları bu şekildedir. Gelin her yöntemi daha yakından inceleyelim!

İnternetten Para Kazanma Yolları 2024

İnternetten para kazanma yolları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

 1. E-Ticaret ile İnternetten Para Kazanma 💸
 2. İnstagramda İçerik Üreticiliği Yapma 📱
 3. YouTube Para Kazanma 🎥
 4. İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma 🖌
 5. İnternetten Reklam İzleyerek Para Kazanma 📱
 6. Anket Doldurarak Para Kazanma 📝
 7. Freelancer İş ile Para Kazanma 💼
 8. Affiliate Marketing ile Para Kazanma 📊
 9. İnternetten Oyun Oynayarak Para Kazanma 👩🏻‍💻
 10. Twitter’dan Para Kazanma 👩🏻‍💻
 11. İnternetten Müzik Dinleyerek Para Kazanma 🎧
 12. Etsy ile Dijital Ürün Satarak Para Kazanma 🛒
 13. Web Sitesi Yaparak Para Kazanma 🖥️
 14. İnternetten Blog Yazarak Para Kazanma ✒️
 15. SEO Danışmanlığı Yapma 📈
 16. ChatGPT ile Para Kazanma 🤖
 17. TikTok Para Kazanma 🎬
 18. İnternetten Eğitim/Danışmanlık Vererek Para Kazanma 🏫
 19. Dropshipping ile Para Kazanma 💵
 20. Ürün İncelemeleri Yaparak İnternetten Para Kazanma 🔍
 21. Stok Fotoğraf Satarak Online Para Kazanma 📷
 22. İnternetten Dijital Pazarlama Danışmanlığı Yapma 🚀
 23. Sosyal Medya Yöneticiliği Yapma 📸
 24. Mobil Uygulama Geliştirme 📲
 25. E-Kitap Yayınlayarak Evden Para Kazanma 📚
 26. Podcast Yayıncılığı Yaparak Para Kazanma 🎧
 27. AirBnb ile İnternetten Para Kazanma 🏘
 28. Backlink Satışı ile İnternetten Para Kazanma 🔗
 29. İnternetten Domain Alıp Satarak Para Kazanma 🖥️
 30. Whatsapp Business (İşletme) Hesabı ile Para Kazanma
 31. Online Girişim ile Tshirt Tasarlayarak Para Kazanma
 32. Amazonda Satış Yaparak Para Kazanma
 33. UGC Yöntemi ile Para Kazanma
 34. Eski Eşyalarınızı Satarak Para Kazanma
 35. Twitch Yayıncılığı Yaparak Para Kazanma

Daha onlarca güvenilir ve karlı internetten para kazanma yönteminden faydalanarak siz de evde online gelir elde edebilirsiniz. İnternetten para kazanma trendi, gün geçtikçe daha büyük bir kitle için önem kazanıyor.

İleride istediği şartlarda istediği zaman dilimlerinde çalışmak isteyenler için evde para kazanmanın onlarca kolay yöntemi bulunuyor.

İnternet üzerinden para kazanmak için yapmanız gereken ise; iyi olduğunuz bir niş ve zamana dayalı hedef belirlemek. Sonrasında sizin için en uygun internetten para kazanma siteleri arasından birini seçer, ilan verebilirsiniz. Uzun vadede sizin için karlı olan bu yöntemleri değerlendirerek kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

1. E-Ticaret ile İnternetten Para Kazanma 💸

E-ticaret, internet üzerinden mal veya hizmet satmanın bir yoludur. Kıyafetler, el yapımı ürünler, dijital ürünler ve daha fazlasını içeren her türlü ürünü online olarak satabilirsiniz.

E-ticaret yapmak için iyi bir ödeme yöntemine sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Sepeti terk etme oranı yazımızda da bahsettiğimiz üzere, bir kitleyi alışveriş sepetine kadar getirebilmek mümkün olsa da ödemeyi tamamlamadan çıkanların oranı oldukça yüksek.

Bu nedenle, e-ticaret yapmaya başlamadan önce Vepara güvenli ödeme yöntemlerine bakabilir ve Sanal POS hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bir e-ticaret işletmesinin başlangıç maliyeti, satmak istediğiniz ürünlere ve iş modelinize bağlıdır. Ancak, kendi online mağazanızı oluşturarak ve ürünlerinizi pazarlayarak dünya çapında milyonlarca müşteriye ulaşabilirsiniz.

Etsy, E-bay ve Amazon gibi platformları kullanarak satışlarınızdan dolar ile para kazanabilmeniz de mümkün.

Ancak bir mağaza açıp ödeme almaya başlamak istiyorsanız mutlaka POS cihazı almanız gerekmektedir.

2. İnstagramda İçerik Üreticiliği Yapma 📱

Instagram, milyonlarca kullanıcıya sahip bir sosyal medya platformudur ve içerik üretme konusunda sınırsız bir potansiyel sunar. Kaliteli fotoğraflar ve videolar, etkileyici hikayeler ve ilgi çekici gönderiler oluşturabilirsiniz. Instagram’da başarılı olmak için belirli bir nişe odaklanmak ve tutarlı bir şekilde ilgi çekici ve kaliteli içerik oluşturmak önemlidir.

instagramdan para kazanma

Bir içerik üreticisi olarak markalarla işbirliği yapmak, sponsorlu gönderiler oluşturmak ve hatta kendi ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satmak; internetten para kazanma yöntemleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Instagram, içerik oluşturma konusunda yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz ve geniş bir kitleye ulaşabileceğiniz bir platformdur.

Sizler de iyi olduğunuz niş bir alan belirleyerek kendinize bir instagram profili oluşturun ve o alanda tutarlı, azimli bir şekilde içerikler oluşturmaya başlayın.

İçerik ürettiğiniz alanda potansiyel kitlenize ulaşmak için profilinizi optimize etmeyi unutmayın. Instagramda para kazanma konusunda en önemli nokta, organik ve kaliteli bir kitleye sahip olmaktır.

Kendinize böyle bir kitle oluşturduktan sonra kitlenizi dilediğiniz gibi değerlendirebilir ve internetten gelir elde edebilirsiniz. İnstagram link ne kadar kazandırıyor sorunuzun cevabı için ise instagramdan para kazanma yazımızı okuyabilirsiniz.

3. Youtube Kanalı ile Para Kazanma 🎥

YouTube, dünya çapında milyarlarca kullanıcının erişimine sahip bir video platformudur. Kullanıcıları eğlendiren, bilgilendiren veya ilham veren videolar oluşturabilir ve bu sayede YouTube üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

YouTube üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

youtube para kazanma

Bunun yanında izlenme saatleri ve abone sayısı ile ilgili belirtilen bazı YouTube para kazanma şartları da vardır.

Bunlar; abone sayısının 1000 ve üzerinde olması, son bir yılda yayınlanmış tüm içeriklerin 4000 saatten fazla izlenmiş olması ya da yayınlanmış olan “YouTube shorts” videolarının en az 10 milyon görüntülemeye sahip olmasıdır.

Örneğin; YouTube 10 bin izleme ne kadar kazandırır sorusunun cevabı izlenen video kanalının özelliklerine göre değişse de, 5 ile 20 ABD doları arasında kazandırır diyebiliriz.

Ya da 1 milyon YouTube izlenme kaç para baktığımızda 500 – 3000 dolar bandında olduğunu görürüz.

Sizler de hayatınızdaki insanların sizde en takdir ettiği veya sizi en başarılı bulduğu bir alanı belirleyin ve hemen bir YouTube kanalı açarak online para kazanmaya başlayın.

YouTube’dan para kazanmanın başlıca yolu, videolarınızda reklam göstermektir. Tabi buna ek olarak aynı zamanda kanal üyelikleri, merchandise satışı gibi diğer gelir yöntemlerinden de yararlanabilirsiniz.

Başarılı bir YouTube kanalı oluşturmak zaman ve emek gerektirir fakat mükafatı hiç beklemediğiniz kadar büyük olabilir.

4. İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma 🖌

internet üzerinden para kazanma

Dil becerinizi kullanarak internetten para kazanabilirsiniz. İnternetten çeviri yaparak para kazanma, global bir pazarda çok talep görmektedir.

İşletmeler; web sitelerini, broşürlerini, blog gönderilerini ve diğer çeşitli belgeleri çevirmek için çevirmenlere ihtiyaç duyarlar.

Çevirmenlik, dil yeteneklerinizi kullanarak evden çalışmanın mükemmel bir yoludur. UpworkFiverr ve daha birçok freelance sitesi ile internetten çeviri yaparak para kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

5. İnternetten Reklam İzleyerek Para Kazanma 📱

reklam tıklayarak para kazanma nedir?

Reklam tıklayarak para kazanma nedir ya da internetten reklam izleyerek para kazanma 2024 yılında mümkün mü sorusu birçok kişi tarafından merak konusu olmakta.

Evet, bu yöntem ile para kazanmak mümkündür ancak tek işinizin internetten reklam izlemek olduğu bir durumda iyi bir kazanç elde etmek söz konusu olmaz.

Bunun yanında, evde ek kazanç için ne yapabilirim diyenler için çok kolay bir para kazanma yoludur.

SwagbucksInboxDollarsySense gibi popüler reklam sitelerine kayıt olarak izlediğiniz reklamlara göre para, kupon ya da hediye kartı kazanma şansınız vardır. Ayrıca video izleyerek para nasıl kazanılır sorusuna da internetten reklam izleyerek kazanılır demek mümkündür.

Bu siteler üzerinden internetten reklam izleyerek para kazanma, görev yap para kazan nedir merak edenler için güzel bir örnektir. Ancak bu internetten para kazanma yolu için gizlilik ve güvenilirlik konularında oldukça dikkatli davranmak gerekir.

Bu siteler üzerinden internetten reklam izleyerek para kazanma, görev yap para kazan nedir merak edenler için güzel bir örnektir. Ancak bu internetten para kazanma yolu için gizlilik ve güvenilirlik konularında oldukça dikkatli davranmak gerekir.

6. Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır? 📝

anket doldurarak para kazanma

Anket doldurarak para kazanan var mı diye incelediğimizde birçok kişinin anket doldurarak para kazanma yolundan küçük miktarlarda gelir elde ettiğini görüyoruz.

Bu yöntem, internetten ek gelir elde etmenin hızlı ve kolay bir yoludur. Fakat tam zamanlı bir iş olarak görülemeyecek kadar küçük miktarlar kazanılır.

Birçok şirket, tüketicilerin düşüncelerini ve tercihlerini anlamak için online anketlere başvurur. Örneğin anket doldurarak internetten güvenilir para kazanma konusunda Google Ödüllü Anketler; ek gelir elde etmek veya Google Play kredisi kazanmak için en iyi alternatiflerden biri.

Bu tür siteler genellikle üyelerine hediye kartları, nakit ödemeler veya diğer ödüller sunar.

İnternet üzerinden anket yaparak para kazanma sonucunda büyük bir gelir elde edilemeyebilir, ancak ek kazanç sağlamak için hızlı ve basit bir yöntemdir.

7. Freelancer Olarak Para Kazanma 💼

freelance para kazanma

Birçok insanın internetten para kazanma konusundaki ilk tercihlerinden biri, freelancer olarak çalışmaktır.

İyi olduğunuzu düşündüğünüz bir alan veya beceriniz varsa, bunları bir freelancer iş ilanları vererek ya da ilanlara başvurarak değerlendirebilir ve dünyanın dört bir yanından iş alabilirsiniz

SEO uyumlu içerik yazma, grafik tasarım, programlama, dijital pazarlama, çeviri hizmetleri ve daha fazlası gibi birçok alanda freelancer işler mevcuttur.

Kendi çalışma saatlerinizi belirleme ve istediğiniz yerden çalışabilme özgürlüğü, freelance çalışmanın en büyük avantajlarından biridir.

8. Affiliate Marketing ile Para Kazanma 📊

affiliate marketing nedir

Affiliate marketing internetten para kazanma yolu, belirli bir ürünü veya hizmeti pazarlama ve satışa yönlendirmek için başkalarının ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmanın bir yoludur. Bu yöntemde, her satışta bir komisyon alırsınız.

Affiliate marketing; kendi web siteniz, sosyal medya hesaplarınız veya e-posta listeniz aracılığıyla yapılabilir.

Affiliate marketing yazımızda da bahsettiğimiz üzere komisyon ortaklığı yapabileceğiniz birçok satış ortaklığı sitesi bulunmaktadır. Bu yöntem aynı zamanda, internetten satış ortaklığı ile para kazanma yöntemi olarak da bilinmektedir.

9. Oyun Oynayarak Para Kazanma 👩🏻‍💻

internetten oyun oynayarak para kazanma

İnternet üzerinden oyun oynayarak para kazanma birden farklı yöntem ile gerçekleştirilebilir.

Örneğin oyunu test edebilir, oynarken Twitch ve Youtube üzerinden yayınlayabilir ya da profesyonel e-spor oyuncusu olarak büyük ödüller kazanabilirsiniz.

Oynadığınız oyunu canlı yayın olarak yayınladığınızda reklam, abonelik ve bağışlardan gelir elde edilebilmektedir.

Bunun dışında Global Offensive (CS:GO), League of Legends (LoL), Dota 2 ve Fortnite gibi oyunlar büyük e-spor turnuvaları düzenlenerek kazananın büyük ödül alacağı şekilde düzenlenmektedir.

Ayrıca oyun geliştiriciler ürünlerini piyasaya sürmeden önce kullanıcı testinden geçirmek ister. Beta ve alpha testleri olarak bilinen bu aşamalarda oyun geliştiriciler başvuru platformları açar. Bu platformlar üzerinden başvuru yapılabilir ve internetten oyun oynayarak para kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

10. Twitter’dan Para Kazanma 👩🏻‍💻

twitterdan para kazanma

Twitter, sosyal medya platformlarından biri olup takipçilerinizle bağlantı kurmanın ve değerli içerik paylaşmanın harika bir seçeneğidir. İyi bir takipçi kitlesi olan bir

Twitter hesabı, markaların ve reklam verenlerin dikkatini çekebilir. Sponsorlu tweetler, reklamlar ve ortaklık pazarlaması yoluyla Twitter’dan yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

Bunun için öncelikle verimli ve geniş bir takipçi kitlesine ulaşmalısınız.

Takipçi kitlenizin hangi alanda daha çok etkileşime gireceğini düşünüyorsanız o alanda içerikler üreterek affiliate anlaşmaları yapabilirsiniz. Bunların dışında “Twitter Blue (XBlue)” olarak bilinen ve hesap doğrulaması anlamına gelen mavi tik ile para kazanmak da mümkün.

Yaklaşık 300 TL olan mavi tik aboneliğini aldıktan sonra tweet atarak para kazanmak için öncelikle son 3 ayda 15 milyondan fazla tweet görüntülemesine ve 500’den fazla takipçiye sahip olmak gerekmekte. Bu koşulu sağladıktan sonra atılan tweetlerin ödemelerini alabilmek için “stripe” hesabı açmak gerekiyor.

Stripe hesabı kullanımı Türkiye’de yasal değil, bu sebeple koşulları sağlamış olsa bile herkes mavi tik ile para kazanamıyor. Türkiye’de bu yöntem ile para kazanmak isteyen birinin ABD’de bir şirket açması gerekli. Yalnızca ABD’de şirket ve banka hesabı açanlar yasal olarak mavi tik ile para kazanma şansına sahip olabiliyor.

11. İnternetten Müzik Dinleyerek Para Kazanma 🎧

internetten müzik dinleyerek para kazanma

İnternetten müzik dinleyebileceğiniz bazı platformlar müzik tercihleri ile ilgili anketler sunabilir ya da müzikleri puanlamanız için size ödeme yapabilir.

Bunun dışında müzik platformlarında çalma listeleri oluşturarak yüksek takipçi sayılarına ulaşmanız durumunda hediye çeki, konser bileti ya da ücretsiz üyelik gibi ödüller kazanabilirsiniz.

12. Etsy ile Dijital Ürün Satışı 🛒

etsy satış yapmak

Dijital ürünler; müzik dosyalarından yazılıma, e-kitaplardan grafiklere ve daha fazlasına kadar her türlü ürün olabilir.

Dijital ürünlerin satışı, düşük maliyetli ve kargolama süreçleriyle uğraşmayacağınız hızlı bir para kazanma yöntemidir.

Etsy ile dijital ürünler satarak dolar ile para kazanabilirsiniz. Üstelik dijital ürünler aynı zamanda sizler için bir portfolyo görevi de görecektir.

13. Web Sitesi Yaparak Para Kazanma 🖥️

web sitesi ile para kazanma

Web sitesi oluşturma, online dünyada kendi izinizi bırakmanın ve internet üzerinden para kazanma yolları arasında harika bir seçenektir.

Modern araçlar ve platformlar sayesinde kodlama bilginiz olmasa bile profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Örneğin en iyi web site oluşturucularından biri olan WordPress‘i kullanarak başlangıç düzeyinde web siteleri üretebilirsiniz.

Web sitesi yaparak işletmelere, blog açmak isteyenlere, girişimcilere hizmet sunabilir ve onlara dijital dünyada marka bilinirliği oluşturmayı öğretebilirsiniz.

Ayrıca kendi web sitenizi oluşturarak ve online bir işletme kurarak da para kazanabilirsiniz. İster hizmet sunmayı ister kendi işletmenizi kurmayı tercih edin, web sitesi yapma becerilerinizle internetten para kazanmak için onlarca alternatif mevcut.

14. İnternetten Blog Yazarak Para Kazanma ✒️

internetten blog yazarak para kazanma

Yazı yazarak nasıl para kazanılır diye düşünüyorsanız; güzel bir blog sitesi ile internetten para kazanma, bir konuda bilginizi paylaşmanın ve aynı zamanda internetten para kazanmanın harika bir yoludur.

İnternetten blog yazarak para kazanma sürecinizde, bir konuyu derinlemesine inceleyebilir ve okuyucularınıza değer katabilirsiniz.

Başarılı bir blog oluşturmak, kaliteli içerik oluşturma ve düzenli olarak yeni gönderiler yayınlama gerektirir.

Yazdığınız blog popülerleştikçe; reklam geliri, sponsorlu yayınlar ve hatta kendi ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satma yoluyla internetten para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak, marka ve ürün incelemeleri yapabilir ve ilgili markalar ile iş birliği yaparak da gelir elde edebilirsiniz.

15. SEO Danışmanlığı Yaparak Para Kazanma 📈

seo danışmanlığı

Bir SEO danışmanı olarak internet üzerinden para kazanma amacıyla çıktığınız yolda, işletmelere web sitelerini nasıl optimize edecekleri konusunda rehberlik edebilirsiniz.

SEO danışmanlığı; anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonu, backlink oluşturma stratejileri ve daha fazla birçok hizmeti kapsamaktadır.

Bu tarz bir danışmanlık, profesyonel bir beceri ve teknik bilgi gerektirir.

Eğer Search Engine Optimization(SEO) konusunda iyi olduğunuzu düşünüyor ve arama motorlarının işleyişini yakından takip ediyorsanız SEO danışmanlığı yaparak gelir elde etmek tam zamanlı bir iş kadar kazanç sunabilir.

16. ChatGPT ile Para Kazanma 🤖

chatGPT ile para kazanma

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT yapay zeka dil modeli, birçok iş tanımında yer alan görevleri birkaç basit komut ile yapabilme kabiliyetine sahip.

Bu durum bazı kesimlerin “İşsiz kalır mıyım?” endişesine neden olsa da, birçok kişi ChatGPT ile para kazanma fırsatları oluştuğunun bilincinde.

ChatGPT ile para kazanma yolları her geçen gün daha da artma potansiyeline sahip, gelişmekte olan stratejilerdir. Günümüzde bile ChatGPT kullanarak para kazanma şansı yakalayabileceğiniz birçok yol bulunur.

ChatGPT’den; müşteri temsilciliği ve danışmanlık hizmeti verme, blog yazıları yazma, e-kitap oluşturma, dijital pazarlama stratejileri geliştirme, metin ve belge çevirileri yapma, eğitim içeriği ve programı oluşturma, web sitesi tasarımlarında araştırmalara ve renk teorisi gibi kaynaklara göre fikir üretme konularında yararlanılabilir.

Bu yapay zeka dil modelini en verimli şekilde kullanabilmek için doğru komut girmek önemlidir. Yaygınlaşmaya yeni başlayan ChatGPT kullanımını merak eden büyük bir kesim olduğu düşünüldüğünde, bu konuda bir eğitim alma ihtiyacı kaçınılmaz olmaktadır. Dolayısıyla Udemy gibi platformlar üzerinden ChatGPT eğitimi vererek gelir elde edilebilir.

Bunun dışında, internetten para kazanma siteleri içinde yer alan freelance işler de ChatGPT kullanılarak çok daha kısa sürelerde tamamlanabilir ve daha fazla iş tamamlama potansiyeline çıkarak yüksek gelirler elde edilebilir.

17. TikTok ile Para Kazanma 🎬

tiktok ile para kazanma

TikTok, özellikle gençler arasında büyük bir popülerliğe ulaşmış bir sosyal medya platformudur. Eğlenceli ve ilgi çekici içerikler oluşturarak takipçi kitlenizi büyütebilir, Tiktokta popüler olabilirsiniz.

Takipçi kitleniz büyüdükçe, sponsorluklar kabul edebilir veya platformun TikTok para kazanma programına katılabilirsiniz.

Tiktok her ne kadar eğlence platformu gibi görünse de etkin kullanıldığında işletmeler için çok büyük bir pazarlama aracı olabilmektedir.

Dolayısıyla Tiktokta para kazanmak için ne yapmalıyım sorunuzun cevabını öğrenmek için; sponsorlu içerik paylaşma, kendi ürünlerinizi tanıtma, reklam alma gibi seçenekleri bulunan TikTok para kazanma programı kapsamında araştırma yaparak öğrenebilirsiniz.

18. Eğitim/Danışmanlık Vererek Para Kazanma 🏫

evde para kazanma

Eğer belirli bir konuda uzmanlığınız varsa, bu bilgiyi başkalarıyla paylaşarak internetten online para kazanma fırsatı yakalamak mümkündür.

Eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak insanların belirli bir konuda bilgilerini geliştirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Eğitim ve danışmanlık hizmetlerinizi sunabileceğiniz birçok online platform bulunmaktadır. 

Udemy gibi eğitim platformları aracılığıyla veya kendi web sitenizi oluşturarak online kurslar veya web seminerleri düzenleyerek para kazanabilirsiniz.

Bilginizi başkalarına aktarmanın ve aynı zamanda para kazanmanın ne kadar keyifli olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Evde nasıl çalışabilirim diyorsanız, evden para kazanma yollarından en önemlisi olan online danışmanlık yöntemini denemeye ne dersiniz?

19. Dropshipping ile Para Kazanma 💵

dropshipping ile para kazanma

Dropshipping, ürünleri kendiniz depolamadan ve kargo sürecini yönetmeden bir e-ticaret işletme yöntemidir. Müşteri bir sipariş verdiğinde, tedarikçi ürünü doğrudan müşteriye gönderir. Böylelikle stoksuz ticaret yapmış olursunuz.

Dropshipping’in birçok avantajı bulunsa da titizlikle yürütülmesi gereken bir iş olduğunu unutmamalısınız.

Ürünlerinizin tedarikçi tarafından gönderildiği bu e-ticaret sisteminde; ürünlerin ne kalitede olduğu, nasıl paketlendiği ve kargolandığı gibi süreçlere dahil olamadığınız için güvenilir tedarikçiler ile çalışmak hayati önem taşımaktadır.

Dropshipping’in en büyük avantajı; stok yönetimi ve lojistik ile uğraşmamanızdır. Bu iş modeli; düşük başlangıç maliyeti ve internetten para kazanmak için harika bir fırsattır. Ayrıca yapılacak olan işe bağlı olarak sermayesiz internetten para kazanma şansını da yakalayabilirsiniz.

20. Ürün İncelemeleri Yaparak Para Kazanma 🔍

ürün incelemesi yaparak para kazanma

Herkesin bir ürün hakkında bir fikri vardır ve sizin görüşleriniz de değerli olabilir. Ürün incelemeleri yaparak evde internet üzerinden para kazanma sürecinizde, alışveriş yapanların doğru satın alma kararları vermesine yardımcı olabilirsiniz.

Bir blog, YouTube kanalı veya sosyal medya platformu üzerinden düzenli olarak ürün incelemeleri veya karşılaştırmaları paylaşabilirsiniz.

Reklam geliri, sponsorluklar ve hatta ürünlerden elde edilen komisyonlar yoluyla iyi miktarlarda kazanç elde etmeniz mümkündür.

Ürün incelemeleri, özellikle belirli bir nişe veya ürün türüne odaklandığınızda ve takipçi kitlenizi iyi değerlendirdiğinizde oldukça karlı bir para kazanma yöntemidir.

21. Stok Fotoğraf Satarak İnternet Üzerinden Gelir Elde Etme 📷

stok fotoğraf satma

Profesyonel bir fotoğrafçı olmasanız bile, yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek ve online fotoğraf satmak için yeterli beceriye sahip olabilirsiniz.

Stok fotoğraflar; web siteleri, bloglar, broşürler ve daha fazla platform için görsel içerik ihtiyacı olan herkes tarafından kullanılır.

Peki çekilen fotoğraflar nasıl satılır? Fotoğraflarınızı Shutterstock ve Freepik gibi stok fotoğraf sitelerine yükleyerek, her indirme için bir ücret talep edebilirsiniz.

22. Dijital Pazarlama Danışmanlığı ile Para Kazanma 🚀

dijital pazarlama stratejileri

Dijital pazarlama, işletmelerin dijitaldeki varlıklarını büyütmek ve daha fazla müşteri çekmek için kullandığı stratejilerin birleşimidir.

Eğer dijital pazarlama konusunda bilgi ve deneyiminiz varsa işletmelere danışmanlık hizmetleri sunabilir ve onları dijital pazarlama stratejileri konusunda yönlendirebilirsiniz.

Dijital pazarlama danışmanlığı, internetten iş yaparak para kazanma amacı olan bir dijital pazarlama uzmanı için son derece avantajlı bir yöntemdir.

23. Sosyal Medya Yöneticiliği ile Para Kazanma 📸

sosyal medya yöneticisi

Sosyal medya, işletmeler için önemli bir pazarlama aracıdır ve birçok işletme, sosyal medya hesaplarını yönetmek ve stratejilerini optimize etmek için profesyonel yardım arar.

Sosyal medya yönetimi; gönderileri planlama, topluluk yönetimi, analitik raporlama ve daha fazlasını içeren bir hizmettir.

Sosyal medya yönetimi hizmetleri sunarak işletmelerin online varlıklarını büyütmelerine yardımcı olabilir ve aynı zamanda internetten para kazanabilirsiniz.

Freelance sosyal medya yönetimi yapabileceğiniz birkaç marka ile anlaşın ve anında gelir elde etmeye başlayın.

24. Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanma 📲

mobil uygulama geliştirme

Mobil uygulama geliştirme, teknoloji ve yaratıcılığınızı birleştirerek internet üzerinden para kazanma yolları arasından en karlı yol olabilir.

Kendi uygulamanızı geliştirebilir ve kullanıcılarınızın hayatını kolaylaştıracak veya onları eğlendirecek bir şeyler sunabilirsiniz.

Uygulama geliştirmek teknik beceri gerektirse de birçok araç ve kaynak sayesinde kod yazma bilgisi olmayanların bile kendi uygulamalarını oluşturabileceği seçenekler bulunmaktadır.

İyi bir reklam stratejisi ile uygulamanız popüler olduğunda; reklamlar, uygulama içi satın almalar veya ücretli indirmeler yoluyla online para kazanma şansınız olur.

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında önemli bir yere sahip olan mobil uygulama geliştirme yöntemi, aynı zamanda internetten dolarla para kazanma fırsatı bulabileceğiniz en karlı iş fikirleri arasında da yer almaktadır.

25. E-Kitap Yayınlayarak Para Kazanma 📚

e-kitap yayınlama

Bir yazar olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Wattpad gibi platformlarda kendi e-kitabınızı yazabilir ve online olarak yayınlayabilirsiniz.

Amazon Kindle Direct Publishing gibi platformlar ise kitabınızı dünya çapında milyonlarca okuyucuya ulaştırmanıza olanak sağlayabilir.

E-kitabınızı yazarken, ilgi çekici bir konu seçin ve okuyuculara ulaşabileceğiniz ek kaynaklar varsa oralardan kitabınızı tanıtın.

E-kitap yayınlama, internetten para kazanma amacınız için verimli bir yoludur.

26. Podcast Yayıncılığı ile Para Kazanma 🎧

podcast yayınlayarak para kazanma

Bilindiği üzere podcastler son yıllarda büyük bir patlama yaşadı. Podcast yayınlamak, belirli bir konuda bilgi sahibi olmanın ve bu bilgiyi geniş bir dinleyici kitlesi ile paylaşmanın harika bir yoludur.

Tabii ki, bir sohbeti veya eğlenceli anılarınızı da paylaşabilirsiniz. Bu durumun en güzel yanlarından biri de podcast yayını yapmak için bilgisiyarınızın olması zorunlu değildir. Telefondan podcast yapma işlemi de oldukça basittir.

Podcast yayınlamak, internet üzerinden para kazanma yolları içinde en eğlenceli yöntemlerinden biridir. Kendi podcastinizi yayınlamayı düşünün ve bilgilerinizi dünya dört bir yanından dinleyicilere ulaştırın.

27. AirBnb ile Evinizi Kiralayarak Para Kazanma 🏘

airbnb ile para kazanma

Boş bir odaya veya konuta sahipseniz, AirBnb gibi bir platform aracılığıyla kiraya verebilir ve internetten pasif gelir elde etme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Her ne kadar kolay gözükse de misafirler ile ilgilenmek, evinizi temiz ve konforlu tutmak bu tür bir internetten para kazanma yöntemi için uygulanması zor olabilen gereklilerdendir.

AirBnb, ev sahipliği yapmanın ve turistlere ulaşarak döviz ile para kazanmanın harika bir yoludur.

backlink satışı

Backlink satışı, SEO stratejilerini geliştirmek için en önemli yöntemlerden biridir. Birçok web sitesi sahibi, web sitelerinin arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için yüksek kaliteli backlinklere ihtiyaç duyar.

Backlink satışı yaparak internetten para kazanma yöntemi; bir web sitesinin trafiğini ve görünürlüğünü artırmayı hedefler. Kendi web sitenizden başkalarının web sitesine link vererek pasif gelir elde edebilirsiniz.

Elbette bunun için iyi bir trafiğe sahip web sitenizin olması gerekmektedir. Çünkü tıpkı sosyal medyadaki iş birliği anlaşmaları gibi backlink alıp satarken de kitle verimliliği oldukça önemlidir.

29. Domain Alıp Satarak Para Kazanma 🖥️

Domain satışı yaparak para kazanmak için öncelikle potansiyel gördüğünüz domainleri en uygun domain satış siteleri üzerinden satın almalısınız.

Almış olduğunuz domain kaç para eder öğrenmek için iyi bir piyasa araştırması yapmak gerekir. Ancak genel olarak talep ne kadar fazla olursa değeri o kadar artar.

Bunun yanında, satın aldığınız domainin değerlenmesini beklemek yerine aldığınız andan itibaren daha değerli olmasını sağlayacak bir web sitesi kurarak içeriklerini yazabilirsiniz.

30. Whatsapp Kanalından Satış Yaparak Para Kazanma

Whatsapp Business (İşletme) hesabı ile ürün satışı yaparak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Eğer herhangi bir sosyal medya platformunda yüksek bir kitleye sahipseniz, kitlenizi Whatsapp Business hesabınıza yönlendirerek online para kazanabilirsiniz.

Özellikle e ticaret işletmeleri için Whatsapp işletme hesabı üzerinden satış yapmak, link ile ödeme yöntemi gibi oldukça kolay ve güvenli bir gelir modelidir.

31. Online Girişim ile Tshirt Tasarlayarak Para Kazanma

Online girişim isimli web site üzerinden ürün tasarımları gerçekleştirerek dolar ile para kazanabilirsiniz.

Özellikle yapay zekanın geliştiği bu dönemde, tasarımlarınızı AI destekli şekilde gerçekleştirebilir ve tshirt tasarlayarak para kazanma yönteminden faydalanabilirsiniz.

Yine bu şekilde ayakkabı tasarımı ile para kazanma, duvar tablosu tasarlama gibi seçenekler ile de kazancınızı artırabilirsiniz.

32. Amazonda Satış Yaparak Para Kazanma

Dünyanın önde gelen e-ticaret pazar yerlerinden biri olan ve 1994 yılından bu yana en güvenilir satış siteleri arasında yer alan Amazon ile para kazanma yöntemini değerlendirebilirsiniz.

Özellikle niş kategorilerde, ihtiyaca uygun e-ticaret ürünlerini keşfederek Amazonda satış yapmak güzel getiriler sağlayabilir.

Global bir pazar yeri olmasının da getirdiği güven ile potansiyel kitleye ulaşmanız da oldukça kolay olacaktır.

33. UGC Yöntemi ile Para Kazanma

ugc incelemeleri ile para kazanma

User Generated Content(UGC), görsel veya videolar ile ürün incelemeleri yaparak para kazanabileceğiniz bir yöntemdir.

Markaların kendi verdiği reklamlar yerine, kullanıcılar tarafından üretilmiş içeriklere daha fazla güven duyan müşteriler sayesinde UGC yöntemi gitgide yaygınlaşıyor.

Bir influencer olmanıza gerek. Siz de bir kullanıcı olarak beğendiğiniz ve beğenmediğiniz tüm ürünleri çekip şeffaf bir şekilde inceleyip, analiz ederseniz belli bir zaman sonra markalardan teklif almaya başlarsınız.

34. Eski Eşyalarınızı Satarak Para Kazanma

ikinci el ürün satarak para kazanma

Kullanmadığınız eşyaları paraya çevirmek istemez misiniz? İster mobilya ister kıyafet olsun, ikinci el satış siteleri ile eski eşyalarınızı kolayca satabilirsiniz.

Dolap, Gardrops, Sahibinden, Let.go gibi 2.el siteleri ücretsiz ilan açarak kullanmadığınız ürünleri satışa koymanıza imkan sağlar. Bu uygulamalar arasından en düşük komisyonlu ve sizin için en mantıklı olanı tercih ederek, kullanmadığınız eşyaları düzenli olarak satabilirsiniz.

Böylelikle hem sürdürülebilirliğe katkı sağlamış hem de para kazanmış olursunuz.

35. Twitch Yayıncılığı Yaparak Para Kazanma

twitch yayini yaparak para kazanma

Özellikle e-sporcuların en çok tercih ettiği sosyal medya platformlarından biri olan Twitch ile yayıncılık yaparak para kazanabilirsiniz. Tabii bunun için illa bir e-sporcu olmanız veya oyun oynamanız gerekmez.

Bildiğiniz bir konuda bilgi vermek, içerik incelemeleri yapmak, arkadaşlarınızla sohbet ederken bunu paylaşmak gibi konular belirleyerek de yayın açabilirsiniz.

Twitch yayıncılığı ile para kazanmak, oldukça karlı bir yöntem olsa da diğer sosyal medya platformlarına nazaran daha niş bir kitlesi olduğu için hedef kitleyi iyi analiz etmelisiniz.

Bu maddeler, internetten para kazanma yöntemleri konusunda size birçok farklı fırsat sunmaktadır. Hangi yöntemi seçerseniz seçin; internetten para kazanma 2024 yılında ve sonrasında da düzenli çaba, tutarlılık ve zaman gerekecektir.

Ancak doğru bir stratejiyle, internetten önemli düzeylerde gelir elde edebilirsiniz. Şimdi hangi yöntemin size en uygun olduğunu belirleyerek online para kazanma yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Siteleri Hangileri?

İnternet üzerinden ne iş yapabilirim konusunda karar verdikten sonra; hangi internet sitesi para kazandırır ve hangi uygulamalar para verir soruları akla gelmekte. İnternet siteleri para kazandırır mı diye düşünürseniz, internet üzerinden yapılabilecek tüm işler için bir web sitesi gerektiğini görebilirsiniz. Bu web sitesi kendinize ait olabilir ya da e-ticaret platformları, oyun programlamaları, reklam siteleri veya freelancer siteleri gibi birçok platform olabilir.

Bunların yanında; mobil uygulamalar üzerinden gelir elde etmek de çağımızın popüler pasif gelir kaynaklarından biri haline geldi. İster anket doldurarak ister görev yap para kazan mantığı ile internetten para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. O halde hangi internet sitesi para kazandırır gelin birlikte inceleyelim!

İşte en iyi internetten para kazanma siteleri:

İnternetten para kazanma siteleri
1.SwagbucksAnket doldurma, video izleme, oyun oynama gibi çeşitli aktivitelerle puan kazanıp bu puanları hediye kartları veya nakit olarak kullanabilirsiniz.
2.PatreonPatreon, sanatçıların ve içerik oluşturucularının çalışmaları için destek toplamalarına yardımcı olan bir platformdur. Kendi içeriklerinizi oluşturarak ve bunları takipçilerinize sunarak para kazanabilirsiniz.
3.Google Opinion RewardsBu uygulama üzerinden anketlere katılarak Google Play kredisi kazanabilirsiniz. Google üzerinden para kazanma yöntemiyle kazandığınız bu kredileri Google Play Store üzerindeki uygulamaları satın almak için kullanabilirsiniz.
4.R10R10 internetten para kazanma siteleri arasında Türkiye’de en çok tercih edilen platformlardan birisidir. R10 üzerinden dijital pazarlama, blog yazıları için içerik üretimi, programlama, belge çevirileri yapma gibi birçok freelancer iş ilanı açmak ya da bu ilanlara teklif vererek hizmet sunmak mümkündür.
5.TolunaToluna, kullanıcılara anket doldurma karşılığında para ödeyen bir uygulamadır. Anketleri doldurarak kazandığınız puanları çeşitli ödüller için kullanabilirsiniz.
6.
YouNowYouNow, canlı yayınlar yaparak para kazanabileceğiniz bir platformdur. Yayınlarınıza gelen bağışlar ve hediye puanlar aracılığıyla gelir elde edebilirsiniz.
7.TrendyolTrendyol üzerinden nasıl para kazanılır diye baktığınızda, kendi ürünlerinizi Trendyol üzerinde satışa sunarak gelir elde edebileceğinizi göreceksiniz. Kendi dükkanınızı oluşturarak ve ürünlerinizi listeleyerek internet üzerinden ek gelir elde etmek mümkündür.
8.SlidejoyBu uygulama, telefonunuzun ekran kilidini açtığınızda size reklam gösterir ve bu sayede para kazanabilirsiniz.
9.FoapFoap, fotoğrafçılara kendi fotoğraflarını satma fırsatı sunan bir platformdur. Fotoğraflarınızı yükleyerek ve satışa sunarak para kazanabilirsiniz.
10.UpworkFreelance çalışmak isteyenler için ideal bir freelancer sitesi olan Upwork, birçok farklı kategoride iş bulma imkanı sunar. Yazılım geliştirme, grafik tasarım, metin yazarlığı ve daha birçok alanda para kazanabilirsiniz.
11.EtsyKendi ürettiğiniz ürünleri satmak için Etsy ideal bir platformdur. El yapımı ürünler, vintage eşyalar ve benzersiz hediye seçeneklerini burada satabilirsiniz.
12.FiverrFiverr, freelance hizmetlerin sunulduğu bir platformdur. Grafik tasarım, dijital pazarlama, yazma, çeviri ve daha pek çok alanda hizmet sunabilirsiniz.
13.UserTestingUserTesting, web siteleri ve uygulamalar hakkında geri bildirim sağlayarak para kazanabileceğiniz bir platformdur. Her tamamlanan test için ödeme alırsınız.
14.Amazon Mechanical Turk (MTurk)MTurk, çeşitli basit görevleri tamamlama karşılığında para kazanabileceğiniz bir platformdur. Görevler; veri doğrulama, anket doldurma, kısa içerik yazma gibi aktiviteleri içerebilir.
15.AirbnbKendi evinizi veya odanızı kiralayarak ekstra gelir elde edebilirsiniz. Airbnb, ev sahiplerinin boş odalarını veya evlerini kısa süreliğine kiralamasına olanak sağlar.
16.Lyft veya UberKendi aracınızı kullanarak taksi şoförü gibi çalışabilir ve bu şekilde para kazanabilirsiniz. Kendi çalışma saatlerinizi belirlemeniz de bir başka avantajdır.
17.LetgoLetgo da ikinci el eşyalarınızı satabileceğiniz bir platform. Kullanmadığınız eşyaları nakite çevirerek ek gelir elde edebilirsiniz.
18.Field AgentBu uygulama, yerel mağazalara giderek belirli görevleri tamamlamanızı ve bu görevler hakkında geri bildirim sağlamanızı gerektirir. Tamamladığınız her görev için ödeme alırsınız.
19.ScottyScotty, motosiklet kuryelerine iş sağlayan bir uygulamadır. Kurye olarak Scotty üzerinden para kazanabilirsiniz.
20.BookscouterKitaplarınızı satabileceğiniz bir platform olan Bookscouter, kullanmadığınız veya ihtiyaç duymadığınız kitapları satmak için ideal bir yerdir.
21.FreelancerFreelancer, çeşitli işler için serbest çalışanları işe almak isteyen iş verenlere hizmet veren bir platformdur. Kendi yeteneklerinizi ve hizmetlerinizi sunarak para kazanabilirsiniz.
22.TwitchTwitch, özellikle oyun yayıncıları için popüler bir platformdur. Canlı yayınlar yaparak ve izleyicilerinizden bağış alarak para kazanabilirsiniz.
23.ShutterstockKendi fotoğraflarınızı, videolarınızı veya vektörlerinizi yükleyebileceğiniz ve satışa sunabileceğiniz bir platformdur. Shutterstock üzerinden satılan her bir fotoğraf, video veya vektör için ödeme alırsınız.
24.UdemyUdemy, çeşitli konularda online kurslar sunan bir platformdur. Kendi bilgi ve becerilerinizi kullanarak kurslar oluşturabilir ve bu kursları satarak para kazanabilirsiniz.
25.SkillshareSkillshare, kullanıcıların çeşitli konularda online dersler alabileceği bir platformdur. Kendi derslerinizi oluşturarak ve bunları paylaşarak para kazanabilirsiniz.
26.MobeeMobee, belirli görevleri tamamlama karşılığında ödeme yapan bir gizli müşteri uygulamasıdır. Yerel işletmeleri ziyaret ederek ve görevleri tamamlayarak puan kazanırsınız. Bu puanları daha sonra hediye kartlarına dönüştürebilirsiniz.
27.InstacartInstacart, müşteriler için alışveriş yapan ve teslimat yapan bir hizmettir. Alışveriş yapabilir ve teslimat başına ödeme alabilirsiniz.

Yukarıda listelenen uygulamalar, para kazanmanın yanı sıra becerilerinizi geliştirmenize ve boş zamanlarınızı değerlendirmenize yardımcı olabilir.

Ne Satarak Para Kazanabilirim?

İnternette ne satarak para kazanılır sorusu ile yola çıkıyorsanız muhtemelen bir şeyler satmak istiyor fakat hangi ürünleri satarsanız daha çok gelir elde edeceğinizi bilemiyorsunuz demektir.

İnternetten satarak para kazanabileceğiniz ürünler:

 • Evcil hayvan oyuncakları
 • Vücut takıları
 • Özel tasarım baskı kıyafetler
 • Pinterest tarzı dekorasyon ürünleri
 • RGB/ Led gece lambaları
 • Çift kombinleri
 • Kişiselleştirilmiş hediye kutuları
 • Saç tokaları
 • Akıllı saatler
 • Araba içi ürünler
 • Dijital ürünler (davetiye vb.)
 • Danışmanlık hizmetleri
 • Vintage ürünler
 • Stok videolar
 • Hobi malzemeleri
 • Çocuk eğitim setleri
 • Stok fotoğraflar
 • Üyelik/Abonelik programları
 • İkinci el ürünler
 • Ev yapımı/ Organik gıdalar

Yukarıda yer alan listede ne satarak para kazanılır diye düşünenler için 20 farklı yöntem bulunuyor. Eğer bu fikirler sizin için yeterli değilse e-ticarette en çok satılan ürünler yazımızdan daha fazla ürün fikri edinebilirsiniz.

Sermayesiz Para Kazanma Yolları 2024

sıfır sermaye ile para kazanma

Sıfır sermaye ile internetten para kazanmak birçok farklı yolla gerçekleştirilebilir. Bunlardan bazıları tam zamanlı bir işe dönüşme potansiyeli olan ancak gelişebilmesi için çok fazla emek ve zaman gereken yöntemlerdir, bazıları ise internetten kolay para kazanma yolları arasında bulunan ve kalifiye özellik gerektirmeyen yöntemlerdir.

Şimdiye kadar bir birikiminiz olmayabilir ama üzülmeyin. Yatırımsız para kazanma yöntemleri ile biraz emek verdiğiniz ve kendinize güvendiğiniz bir kategoride güzel işler başarabilirsiniz.

Sermayesiz para kazanma yolları:

 • Blog yazarak para kazanma
 • Youtube videoları çekme
 • Podcast yayınlama
 • E-kitap yazarak para kazanma
 • Dijital ürün satarak para kazanma
 • Web site tasarlayarak para kazanma
 • Brandbook(marka kiti) hazırlayarak para kazanma
 • Görev yap para kazan siteleri ile para kazanma
 • Twitch yayıncılığı ile para kazanma
 • İnfluencer olarak para kazanma
 • WordPress eklentisi oluşturarak para kazanma
 • Affiliate marketing ile para kazanma
 • Notion şablonu satarak para kazanma
 • Print on demand siteleri ile para kazanma
 • Dropshipping ile para kazanma
 • Video editleyerek para kazanma
 • İnceleme videoları çekerek para kazanma
 • Website şablonları satarak para kazanma

Yukarıdaki liste, sıfır sermaye ile para kazanmak isteyenler için seçenekler sunmaktadır. Siz de bedava para kazanma yöntemlerinden faydalanmak için internetin sunduğu fırsatları iyi değerlendirmelisiniz.

Telefon Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Teknolojinin hızla gelişimi, internetten para kazanma fırsatlarını da oldukça artırdı. Geleneksel çalışma modellerinde belirli saatlerde sadece bir işi yapabilirken internetten para kazanma süreci bilgisayarınızın olduğu her yerde istediğiniz anlarda birden fazla işi yapabilmeyi sağladı.

Teknoloji ilerledikçe internet aracılığı ile para kazanma bir cihaza bağlı kalmayı da gerektirmeden erişiminiz olan her cihazdan (telefon, tablet, bilgisayar) işlemlerinizi yapabilme olanağı sunmaya devam ediyor. Ancak bu konuda henüz tüm eksiklikler giderilmiş durumda değil.

Telefon üzerinden nasıl para kazanılır diye baktığımızda daha basit ve detay gerektirmeyen işlerin kolaylıkla yapılabildiğini görüyoruz.

İşte, telefondan kolay para kazanma yolları:

 • İnternetten anket doldurarak para kazanma
 • İnstagramda içerik üreticiliği yapma
 • İnternetten reklam izleyerek para kazanma
 • Twitter’dan para kazanma
 • Telefondan podcast yapma
 • İnternet üzerinden oyun oynayarak para kazanma
 • İnternetten müzik dinleyerek para kazanma
 • TikTok’ta para kazanma
 • AirBnb’den kiralama yaparak para kazanma
 • Domain alıp satarak para kazanma

Bunların dışında telefondan para kazanabileceğiniz yöntemlerin çoğu uzmanlık ve detaylı çalışma gerektireceği için bilgisayar üzerinden yapıldığında daha iyi sonuçlar verecektir. Bu nedenle telefondan para kazanma uygulamaları ek gelir elde etmek isteyenler için ideal bir tercih olacaktır.

Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları Neler?

Öğrenciler için okurken çalışmak geçimlerini sağlayabilmek için gerekli olabiliyor. Ancak geleneksel çalışma yollarında çalışma saatlerinin uygun olmaması ve fiziksel yorgunluğa sebebiyet verebildiğinden dolayı her geçen gün para kazanmak için yeni yollar aranıyor. Bu sebeple öğrenciler için internetten para kazanma yöntemleri kaçırılmayacak fırsatlar haline gelmektedir.

Öğrenciler için para kazandıran işler:

 1. Freelancer içerik yapın: Yetenekleriniz doğrultusunda R10, Upwork ve Fiverr gibi freelancer sitelerinde içerik üretme, çeviri yapma ve web tasarımı gibi işler alınarak yüksek miktarlarda kazanç sağlayabilirsiniz.
 2. Blog yazarak para kazanın: Yazma yeteneği ve SEO bilgisi olan öğrenciler blog yazarak internetten para kazanma yolunu deneyebilir. Bu yöntem ile ilk başta çok bir gelir sağlanamasa da blog trafiği arttıkça reklam geliri ve sponsorlu tanıtım yazıları ile kazancınızı artırabilirsiniz.
 3. Twitch yayıncılığı yaparak para kazanın: Günümüzde öğrenciler arasında en popüler para kazanma yollarından olan twitch canlı yayınları, en çok para kazandıran işler arasında yer alır. Uzun zaman gerektirse de çok iyi gelirler elde edebilirsiniz.
 4. Tasarım yaparak para kazanın: Öğrenciler için para kazanma yolları arasında olan bir yöntem de tasarım yapmaktır. Online para kazanma yolları arasında en yüksek getiriyi sunanlardan biridir.
 5. Danışmanlık vererek para kazanın: Özellikle üniversite öğrencileri uzman olduklarını düşündükleri konularda internetten eğitim vererek para kazanma yolunu tercih edebilir. Bu yöntemde de tıpkı bir kurumda çalışan öğretmen kadar ek gelir elde edebilirsiniz.
 6. İnternetten anket doldurarak para kazanın: Birçok öğrencinin boş vakitlerinde yapabileceği günlük harçlık ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kolay para kazanma yollarından biridir.
 7. Sosyal medya yöneticiliği ile para kazanın: Başarılı olan öğrenciler, başkalarının hesaplarını da yöneterek gelir elde edebilir.
 8. İkinci el eşya satarak para kazanın: Sahibinden.com ya da Letgo gibi platformlar üzerinden ikinci el eşya satarak para kazanabilirsiniz.
 9. Makale yazarak para kazanın: Günlük para kazanmak isteyen öğrenciler için en karlı iş fikirlerinden biri de makale yazarak para kazanmaktır. Siz de akademik makaleler yazarak ek gelir kazanma yönteminden faydalanabilirsiniz.
 10. Sunum hazırlayarak para kazanın: Bilgisayardan para kazanma yolları arasında yer alan bu yöntem ile siz de öğrencilerin tez ve sunumlarını hazırlamada yardımcı olarak gelir elde edebilirsiniz.

Öğrenciler için evde para kazanma yolları yukarıda yer almaktadır. Teknolojiyi ve sahip olduğunuz zamanı değerlendirerek siz de çok daha konforlu bir öğrenci hayatı yaşayabilirsiniz.

Evde Para Kazanma Yolları 2024

evde para kazanma

Evden çalışarak para kazanmak isteyenler için onlarca ek iş yöntemi bulunuyor. Eğer siz de ek gelir kazanmak için evde yapabileceğiniz işler arıyorsanız önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Ek gelir elde etmek isteyenler için evden para kazanma yolları:

 • Evde paketleme işi
 • Airbnb ile ev kiralamak
 • Evde sabun yapmak
 • Evde çocuk bakmak
 • İçerik üreticiliği yapmak
 • Özel tasarım kıyafet dikmek
 • Metin yazarlığı yapmak
 • Sanal asistanlık yapmak
 • Nikah şekeri yapmak
 • İkinci el eşyalarınızı satmak
 • Yemek tarifi paylaşmak
 • Evde müşteri temsilciliği yapmak

Evde nasıl para kazanılır diyorsanız yukarıdaki yöntemleri inceleyebilirsiniz. Hali hazırda bir yerde çalışıyorsanız da akşam 8den sonra evde ek iş yapmak için listede yer alan fikirlerden faydalanabilirsiniz.

Bilgisayarda Para Kazanma Yolları

Bilgisayardan para kazanmanın en karlı 40 yolu:

 1. Video düzenleyerek para kazanma
 2. Uygulama yaparak para kazanma
 3. Online yaşam koçluğu yaparak para kazanma
 4. Veri madenciliği ile para kazanma
 5. Eklenti geliştirerek para kazanma
 6. Online eğitim vererek para kazanma
 7. Beat yaparak para kazanma
 8. Printfull ile para kazanma
 9. Telegram grupları ile para kazanma
 10. Patreon ile para kazanma
 11. Editörlük yaparak para kazanma
 12. Mix mastering yaparak para kazanma
 13. Link kısaltarak para kazanma
 14. Tiktok ile para kazanma
 15. E-ticaret ve pazarlama danışmanlığı ile para kazanma
 16. Şarkı sözü yazarak para kazanma
 17. Seslendirme yaparak para kazanma
 18. Çevirmenlik ile para kazanma
 19. SEO danışmanlığı yaparak para kazanma
 20. Influencer marketing ile para kazanma
 21. Affiliate marketing ile para kazanma
 22. Kartvizit tasarlayarak para kazanma
 23. Altyazı çevirmenliği yaparak para kazanma
 24. NFT görsel tasarlayarak para kazanma
 25. Broşür tasarım para kazanma
 26. 3D modelleme yaparak para kazanma
 27. Podcast ile para kazanma
 28. Online psikologluk yaparak para kazanma
 29. Hukuk danışmanlığı yaparak para kazanma
 30. Data analistliği yaparak para kazanma
 31. E-kitap yazarak para kazanma
 32. Video transkript çıkartarak para kazanma
 33. Bloggerlık ile para kazanma
 34. İllustrasyon yaparak para kazanma
 35. Online HR işi ile para kazanma
 36. LinkedIn marketing yaparak para kazanma
 37. Online şablon tasarımı satarak para kazanma
 38. Film introsu tasarlayarak para kazanma
 39. Çocuklar için animasyon hazırlayarak para kazanma
 40. Web sitesi yaparak para kazanma

Bilgisayardan para kazanma yolları yukarıda listelenmiştir. Siz de evdeki vaktinizi değerlendirmek istiyorsanız internet bağlantınızın olduğu her yerde her zaman para kazanabilirsiniz. Proje bazlı ek iş fırsatları da en iyi para kazanma yolları arasında yer alıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu yazımızda internetten para kazanma yolları nelerdir ve internet üzerinden para kazanma işlemleri nasıl olur detaylı olarak anlattık. Birden fazla alanda yüksek kazançlar elde edebileceğiniz para kazanma yöntemlerinin yanında evde ek kazanç için neler yapılabilir ve internetten kolay para kazanma nasıl olur anlattık.

Bu bölümde ise sizlerin merak ettiği bazı soruları da yanıtlayarak bu konuyu tüm yönleri ile ele almış olacağız.

İnternetten Kolay Para Kazanma Yolları Var Mı?

İnternet üzerinden yapılan işlerde uzmanlığınızı sergileyebileceğiniz birçok alanın yanında, kendinizi zorlamadan günlük işleriniz ile eş zamanlı olarak bile yapacağınız internetten kolay para kazanma yolları da vardır.

Örneğin; yemek yerken video izleyerek para nasıl kazanılır bulmak için Swagbucks, InboxDollars, ySense gibi sitelere girerek izleyeceğiniz her reklamdan gelir elde edebilir ya da zaten oyun oynamak için ayırdığınız vakitte piyasaya sürülecek olan oyunların deneme sürümlerini oynayıp geri bildirim vererek bundan para kazanabilirsiniz.

Aynı şekilde gün içinde müzik dinlerken dinlediğiniz müzikleri puanlayarak internetten kolay para kazanma sürecinizde eş zamanlı olarak istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Para Kazanma Yolları 2024 Yılında Nasıl Bulunur?

Teknolojinin gelişimi ile birlikte artık geleneksel metotlara bağlı kalmadan, çevrimiçi yollara başvurarak internet üzerinden para kazanma şansına herkes ulaşabiliyor. 2024 yılında online para kazanma yolları arayışınızda sonsuz seçenek ve sektör arasından dilediğiniz yöntemi tercih edebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey, online para kazanma yolları ile gelir elde etmek için sabır ve zamana ihtiyacınız olduğudur.

Peki, sizin için en uygun olan internetten para kazanma yöntemi ne olabilir? Buna cevap verebilmek için öncelikle en popüler internet üzerinden para kazanma yolları detaylı olarak incelenmeli, avantaj ve dezavantajları değerlendirilmelidir.

İnternetten para kazanmak, uzun soluklu bir süreçtir. Ancak gereken özen ve sabrın gösterilmesi sonucu birçok avantajı da beraberinde getirir. Bu avantajlar yapılan işe bağlı değişiklik gösterse de genel anlamda internetten iş yaparak para kazanma avantajları şu şekilde özetlenebilir:

 • Bir yere bağlı kalmadan çalışabilme: Geleneksel çalışma yöntemlerinden birçok kişinin uzaklaşma sebebi, bir yere bağlı olarak çalışmak zorunda kalmaktır. Kişilerin hayatını ciddi bir oranda kısıtlayan bu yöntemde, işin yoruculuğu dışında çalışma ortamına ulaşabilmek için geçen zaman kaybı ve trafik stresi de eklenmektedir. İnternetten para kazanma yolları bu noktada istedikleri an istedikleri yerde çalışabilmek isteyen kişiler için oldukça avantajlı bir çıkış noktasıdır.
 • Düşük maliyetler ile iş kurabilme: Eski tarzda çalışarak bir iş kurabilmek için daha hiçbir adım atılmadan bile ofis kirası ve çalışma ortamını hazırlayabilmek için kullanılacak kalemlerin giderleri karşınıza çıkmaktadır. İnternetten iş yaparak para kazanma sürecine başlamak ise bundan çok daha az maliyetli, hatta dropshipping yapma gibi bazı durumlarda hiç sermaye gerektirmeyen bir yöntemdir.
 • Daha geniş bir pazara hitap etme: Hangi sektörde olursanız olun para kazanmak için güçlü bir pazar payına hitap edebilmeniz gerekir. Bunları B2B e-ticaret iş modeli ile de yapsanız C2C ile de yapsanız mutlaka yeni müşteri arayışına girmeniz ve pazarın içinde rekabette yükselmeyi hedeflemeniz gerekir. Yüz yüze oluşturulacak iş birlikleri ve satışlarda kısıtlı bir kitleye ulaşabilirken; internet üzerinden yapılan işler, sınırsız pazar büyüklüğü içinde para kazanmanızı sağlayabilir.
 • Ek gelir elde etme kolaylığı: Geleneksel çalışma yöntemlerinde belirli saatler içinde sadece bir alanda çalışmanız beklenirken, internetten para kazanma amacıyla yapacağınız tüm işlerde eş zamanlı olarak ek iş yapmak mümkündür. Bu sayede birçok yolu deneyerek gelir kaynaklarınızı çeşitlendirebilir, olası riskler karşısında olumsuz etkilenme oranınızı düşürebilirsiniz.

Birçok avantajı beraberinde getiren internetten para kazanma 2024 sürecinde hangi uygulamalar para verir, hangi sitelerde para kazanılır ve genel olarak internetten nasıl para kazanılır sorularının yüzlerce farklı cevabı olabilir.

Örneğin; e-ticaret platformlarında ya da sosyal medya mağazalarında satış yapabilir, freelancer iş ilanı verilen sitelere kayıt olabilir, sosyal medya platformları üzerinden influencer olarak gelir elde edebilir, blog yazarak, web sitesi tasarlayarak, dijital ürün oluşturarak, anket doldurarak, reklam izleyerek, evinizi kiralayarak, günlük görevler yaparak ve hatta çok niş bir alanda eğitimler vererek bile para kazanabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken aynı zamanda sosyal hayatınızdan da ödün vermeden, bilgisayarınızın ya da telefonunuzun olduğu her yerde, istediğiniz anlarda çalışmanız mümkün.