Anasayfa » İnternetten Para Kazanma » Reklam İzleyerek Para Kazanma Uygulamaları 2024

Reklam İzleyerek Para Kazanma Uygulamaları 2024

Reklam izleyerek para kazanma siteleri sayesinde oturduğunuz yerden gelir elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet internetten reklam izleyerek para kazanma gerçek mi diyenler, yanlış duymadınız hiçbir şey yapmadan sadece reklam izleyerek para kazanmak mümkün!

Günümüzde giderler arttıkça bir ek gelir kaynağına sahip olmak çok büyük bir avantaj. Gün içinde çalışırken bile sadece video izleyerek para kazanma ve pasif gelir elde etme yöntemlerinden faydalanmak ise herkesin hayali.

GlobalWebIndex reklam izleyerek para kazanma kullanıcı sayısı araştırmasına göre, dünya çapında 500 milyondan fazla kişi reklam izleyerek para kazanıyor.

Statista Türkiye reklam izleyerek para kazanma kullanıcı sayısı verilerine göre, 2023 yılında Türkiye’de reklam izleyerek para kazanmaya çalışan kullanıcı sayısı 2,5 milyona ulaşmış durumda. Bu sayının 2024 yılında 3 milyona ulaşması bekleniyor.

Türkiye reklam geliri verilerine göre ise 2023 yılında Türkiye’deki reklam verenler, reklam izleyicilerine 100 milyon TL’den fazla ödeme yapmış. Siz de bundan pay almak istemez misiniz?

O halde, pasif kazanç elde etmek için internetten reklam izleyerek para kazanma uygulamaları hangileri gelin birlikte inceleyelim!

Reklam İzleyerek Para Kazanma Siteleri 2024 Yılında Hangileri?

Reklam izleyerek para kazanma, ana gelir kaynağı olmasa da ek gelir elde etmek için oldukça iyi bir yöntem. Üstelik herkes online reklam izleyerek para kazanma işine başlayabilir. Bunun için özel bir beceri veya deneyim gerekmez.

Bu pasif gelir elde etme yönteminde video izleyeceğiniz zamanları kendiniz belirleyebilirsiniz. İster iş yerinizde telefondan reklam izleyerek para kazanma sürecinizi başlatın ister boş vakitlerinizde evden reklam izleyerek para kazanma fırsatını değerlendirin. Uygulamalara hiçbir ücret ödemeden sermayesiz para kazanma fikri gerçek dışı geliyor değil mi? Fakat merak etmeyin, bu yöntem ile para kazanmak hiç de mantıksız değil.

İşte, en güvenilir reklam izleyerek para kazanma uygulamaları 2024 yılında şunlar:

 1. InboxDollars
 2. Paidwork
 3. Netflix
 4. Swagbucks
 5. Vindale Research
 6. Neobux
 7. MyPoints
 8. UniClique
 9. Superpay
 10. GrabPoints
 11. Ojooo Wad
 12. KashKick
 13. Cashfiesta
 14. Viggle
 15. Cashcrate
 16. FusionCash
 17. iRazoo
 18. ySense
 19. Slidejoy
 20. adBTC
 21. Earnably
 22. QuickRewards
 23. Zareklamy
 24. PrizeRebel
 25. You-Cubez
 26. Rodo
 27. Toloka
 28. Earnably
 29. Ibotta
 30. OffersBux
 31. Nielsen Digital Voice
 32. Adwallet

Reklam sektörü ucu bucağı olmayan ve her zaman varlığını sürdürecek olan bir sektör. Gün geçtikçe dijitalleşen dünyamızda da en çok rağbet gören reklam türleri internette karşımıza çıkan video reklamlar. Rekabet içinde olan video reklamlar için ise en önemli amaç hedef kitle içinde en çok sayıda kişiye ulaşmaktır.

Bu noktada reklam izleyerek para kazanma uygulamaları devreye girer. “Sadece video izleyerek para kazanmak nasıl mümkün olabilir?” ve “Benim izlediğim bir videodan internet siteleri nasıl para kazanabilir ki?” sorularının kafanızı karıştırması gayet normal. Şimdi bu karışıklığı gidereceğiz.

Reklam izleyerek para kazanma uygulaması mantığı şöyle işler;

Reklam verenler, belirledikleri hedef kitlelerin hazırlanan videoları izlemesi için izlenme başına belirlenmiş bir komisyon üzerinden anlaşma teklif eder.

Reklam izleyerek para kazanma siteleri; kullanıcıların yaşı, cinsiyeti ve ilgi alanları gibi hedef kitle ile uygunluk kriterlerini tespit edebileceği bir kullanıcı girişi arayüzü tasarlar.

İnternetten para kazanmak isteyen kullanıcılar kişisel bilgilerini girerek uygulama üzerinden reklam videolarını izlemeye başlar.

Reklam izleyerek para kazanma uygulamaları, kullanıcıların videoları izlemeye devam etmesi için bir ödül sistemi oluşturmalıdır. Bu ödül sistemi izleme başına nakit para da olabilir, reklam izledike biriken puanlara göre verilen hediye çekleri de.

Kullanıcılar reklam izledikçe kolay yoldan para kazanır ve pasif gelir elde eder, reklam izleyerek para kazanma siteleri de yaptıkları anlaşmaya göre izlenme başına komisyon alır.

İnternette reklam izleyerek para kazanma fikri kolay ve oldukça mantıklı olsa da ne yazık ki her reklam izleyerek para kazanma uygulaması güvenli değil. Güvenli olmamasından kastımız ise kişisel verilerinizin çalınması ve vaktinizi ayırıp izlediğiniz reklamlardan hiçbir ödeme alamama riski.

Vakit kaybı yaşamamanız ve ödemelerinizi istediğinizde alabilmeniz için güvenilir reklam izleyerek para kazanma sitelerini araştırıp en iyilerini bulduk.

İnternetten para kazanmak için reklam izlemeyi tercih ediyorsanız buradan elde edeceğiniz gelirin düşük olacağını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu uygulamalarda izleyebileceğiniz reklamlar her zaman çok sayıda olmayabilir. Yani bir siteye girip saatlerce aynı sitede reklam izleyerek düzenli kazanç sağlayamazsınız. Bu nedenle ne kadar çeşitli siteye giriş yaparsanız o kadar fazla pasif gelir elde edebilirsiniz.

Şimdi gelin hangi siteden nasıl para kazanabileceğinizi daha ayrıntılı inceleyelim!

1. InboxDollars

InboxDollars, basit görevleri tamamlamaları karşılığında üyelere nakit ödeme yapan çevrimiçi bir internetten para kazanma sitesidir. İnternetten reklam izleyerek para kazanmak ve ek gelir elde etmek isteyen kullanıcılar InboxDollars üzerinden anketlere katılarak, çevrimiçi alışveriş yaparak ya da video izleyerek para kazanabilir.

Bu uygulamanın en büyük avantajlarından birisi nakit ödeme alabilmektir. Ödemenizi çekebilmeniz için en az $30 biriktirmiş olmanız gerekir.

Minimum ödeme eşiğinin izin verdiği kadar para kazandıktan sonra ön ödemeli visa kartlarıyla ödeme talep edebilirsiniz; İkamet ettiğiniz ülkeye bağlı olarak PayPal nakit veya Google Play Store kredileri gibi diğer ödeme alma yöntemlerinden de yararlanabilirsiniz.

InboxDollars’ı kullanmak için kaydolmak kolay ve ücretsizdir. Ayrıca telefonunuzdan para kazanabilmeniz için bir uygulaması da bulunuyor.

InboxDollars ile şu yollardan para kazanabilirsiniz:

 1. Online reklam izleyerek para kazanma
 2. Anket doldurma
 3. Çevrimiçi oyun oynayarak para kazanma
 4. InboxDollar’ın arama motorunu kullanarak yapılan her aramadan ödeme alma
 5. Nakit para iadesi kazanmak için mağaza makbuzlarını tarama ve yükleme
 6. Tanıtım e-postalarını okuma
 7. Ortak satıcıları aracılığıyla çevrimiçi alışveriş yaparak para iadesi kazanma
 8. Referral program ile davet ettiğiniz kişiler üzerinden gelir elde etme
 9. Kazı kazan kartları

2. Paidwork

PaidWork ile para kazanmanın 4 yolu vardır. Bunlar:

 1. Video izleyerek para kazanma
 2. Anket doldurarak para kazanma
 3. Oyun oynayarak para kazanma
 4. Online alışveriş yaparak para kazanma

İnternetten pasif gelir elde etmek için en kolay yöntem video izleyerek para kazanma uygulamalarına üye olmaktır. PaidWork reklam izleyerek para kazanma uygulamaları arasında en çok bilinenlerden birisi. PaidWork’e üye olarak boş vaktinizde ya da başka bir iş yaptığınız sırada telefondan reklam izleyerek para kazanabilirsiniz.

PaidWork’te yaptığınız işlerle elde edeceğiniz kazançlar şu aralıktadır:

 • Video izleyerek: $0.01 – $0.10
 • Anket doldurarak: $0.50 – $15.00
 • Online alışverişle: $0.50 – $15.00
 • Oyun oynayarak: $1.00 – $100.00

3. Netflix

Netflix’te dizi izleyerek para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Video izleyerek para kazanma alanında en keyifli aktivitelerden birisi dizi ya da film izleyerek para kazanmak. Netflix ile boş vakitlerinizde dinlenmek için yaptığınız bu aktivitelerden de para kazanabilir, kendiniz için ayırdığınız bu zamanı daha da keyifli hale getirebilirsiniz.

“Netflix Tagger” yani Netflix etiketleyicisi olarak çalışmaya başlamak için Netflix Jobs sitesi üzerinden açılan iş ilanlarını takip etmeniz gerekiyor.

Dizi izleyerek para kazanma konseptinde yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle izlediğiniz içeriğin Netflix yayın politikalarına uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Daha sonra içeriğin hangi kategoriye ait olduğunu belirlemeli ve içeriğin yapım yılı, oyuncuları, yönetmeni gibi bilgileri girmelisiniz.

Bu şekilde Netflix’te dizi izleyerek ayda 10.000 TL’den fazla ek gelir elde edebilirsiniz.

4. Swagbucks

Swagbucks sitesine kaydolarak birçok para kazanma yöntemi arasından dilediğinizi seçip kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Swagbucks’ta elde ettiğiniz kazancı nakit olarak çekmeniz mümkün değildir. Ödemeler hediye kartları aracılığı ile yapılmaktadır. Örneğin Amazon hediye kartı kazandığınızda yapacağınız alışverişi bedavaya getirmiş olursunuz.

Diğer reklam izle para kazan sitelerinde olduğu gibi Swagbucks’ta da dizi, film, reklam ve video izleyerek para kazanabilirsiniz. Bunun yanında oyun oynayarak ya da anket doldurarak para kazanma seçenekleri de mevcuttur.

Sitede görev tamamladığınızda elde edeceğiniz kazanç SB cinsinden ifade edilir ve 1000 SB 10 dolara eşittir. Swagbucks video izleyerek para kazanma miktarı 10 dakikalık bir video için 1 SB ile 3 SB arasında değişmektedir.

Anket doldurarak ise 100 SB ile 150 SB arasında kazanmanız mümkün. Fakat anketlerde uygun bulunmama riskiniz bulunuyor yani doldurduğunuz anketin bir maddesi kriterleri karşılamazsa hiçbir ödeme almazsınız. Bu nedenle Swagbucks reklam izleyerek para kazanma yöntemi daha garanti görünüyor.

Swagbucks’ta ödeme alabilmek için minimum 300 SB yani 3 dolarlık görev tamamlamış olmanız gerekmekte.

5. Vindale Research

Vindale Research; anket doldurarak, oyun oynayarak ya da reklam izleyerek para kazanma prensibi ile kurulmuş bir online pazarlama araştırma panelidir. Vindale Research üzerinden görev tamamlayarak kazandığınız parayı nakit olarak çekebilirsiniz.

The Better Business Bureau (BBB) derecelendirmesi ve binlerce olumlu yorum göz önüne alındığında, Vindale Research’ün çevrimiçi para kazanabileceğiniz güvenli ve güvenilir bir anket sitesi olduğunu söyleyebiliriz.

Vindale Research uygulamasında reklam izleyerek para kazanmanız mümkün fakat video izleyerek kazanacağınız ücretler ve bunun için harcayacağınız zaman anket doldurarak para kazanmaya göre çok daha verimsiz. Vindale kullanıcıları 10-20 dakikalık bir anket için 0,80 ABD doları kazanabilmekte ve her gün kaç ankete başvurulabileceği konusunda herhangi bir sınırlama yok. Ancak anketlerde uygun görülmemeniz durumunda ödeme verilmiyor.

Genel olarak, Vindale Research’teki anketleri doldurarak saatte 2 ila 5 ABD Doları kazanmayı bekleyebilirsiniz. Kazandığınız parayı çekebilmeniz için ise minimum $50 biriktirmiş olmanız gerekiyor.

6. Neobux

Neobux dünyada en çok rağbet gören “paid to click (ptc)” yani tıkla kazan mantığı ile çalışan web sitelerinden birisidir. Reklam izleyerek para kazanma gibi pasif gelir elde etme yöntemlerini deneyebileceğiniz bu web sitesinde tam anlamı ile yatarak para kazanma şansınız var. Nasıl mı?

Diğer reklam izleyerek para kazanma sitelerinden farklı olarak Neobux sizlere alt üye kiralama fırsatı sunuyor. 20 dolar karşılığında kiralanan 100 alt üyenin tıklamalarından da para kazanılmaktadır.

Kiraladığınız alt üyeler kendi hesaplarından normal bir şekilde dilediği görevi tamamlarken siz de onların tamamladığı her görevden para kazanırsınız. Dolayısıyla siz uyurken bile başkası reklam izleyerek para kazandığında siz de kazanırsınız.

Neobux’ta kazancınızı çekebilmek için hesasbınızda $2 birikmiş olması yeterlidir.

Neobux reklam izleyerek para kazanma sitesinde üyelik çeşitlerine göre kazançlar değişmektedir. Örneğin standart üyeler günde 4 reklam izleyebilir ve izlediği reklam başına 1 cent kazanır, alt üyelerin tıklamalarından da 0.5 cent kazanç sağlanmaktadır. Golden üye olduğunuzda ise alt üyelerinizin tıklamalarından 1 cent alabilirsiniz.

7. MyPoints

MY Points, 2015 yılında kurulmuş bir pazarlama danışmanlığı ajansıdır. Video izleyerek para kazanma konusunda adını sıkça duyduğumuz MyPoints, izlediğiniz içeriği derecelendirerek puan kazanmanıza olanak tanır.

Videoların konuları arasında dünya haberleri, spor, yaşam tarzı, eğlence, finans ve daha fazlası yer almaktadır.

Video izleyerek para kazanmak için arka arkaya sıralanmış videoları izlemeniz gerekir. İzlediğiniz her video seti size 2 ya da 3 puan kazandırır.

Videoları izlemeye başladığınızda bir zamanlayıcı açılarak geri sayım başlatılır ve video bitiminde “beğendim” veya “beğenmedim”e tıklayarak bir sonraki videoya geçebilirsiniz. Puan kazanmak için kaç video izlemeniz gerektiği bu sayfada gösterilmektedir.

Puan kazanabilmek için izlemeniz gereken bir video setindeki video sayısı her sette değişir fakat bir sette daha fazla video bulunması ödemenizin daha çok olacağı anlamına gelmez.

8. UniClique

UniClique 1 milyondan fazla üyeye sahip güvenlir bir internetten reklam izleyerek para kazanma sitesidir. Bugüne kadar kullanıcılarına 9 milyondan fazla ödeme yapmış olan UniClique en güvenilir video izle para kazan siteleri arasında yer almaktadır.

Tıklama başına 0,04$’a kadar para kazanmanız mümkündür. Kazancınız hangi görevi yerine getirdiğinize göre değişir. Örneğin internette sörf yapmak ile reklam izleyerek para kazanmak aynı miktarda kazandırmaz.

Ücretsiz üyeler için maksimum para çekme limiti $10 olurken hesabınızdan çekebileceğiniz minimum para miktarı $2’dır.

9. GrabPoints

GrabPoints; anketlere katılmak, video izlemek veya uygulamaları indirmek gibi görevleri tamamlamanız için size ödeme yapan tıkla kazan mantığında bir web sitesidir.

Görevi tamamladığınızda PayPal nakit veya ön ödemeli hediye kartı şeklinde nakit para ile değiştirebileceğiniz GrabPoint’lerle ödüllendirilirsiniz.

GrabPoints, internetteki diğer tüm reklam izleyerek para kazanma siteleri arasında en yüksek ödemeyi yapan site olduğunu iddia ediyor. Hatta bazı GrabPoints kullanıcıları ayda 400 dolara kadar kazandıklarını bildirdiler.

4 milyondan fazla üyesi olan GrabPoints’in hem olumlu hem de olumsuz birçok yorumu var. Ancak kullanıcı geri bildirimlerinin büyük çoğunluğu olumlu. Minimum para çekme miktarının $3 gibi düşük bir tutar olması da kullanıcıların beğendiği özelliklerden birisi.

10. Ojooo Wad

Ojooo Wad, reklama tıklayarak para kazanabileceğiniz bir tıkla kazan (PTC) sitesidir. Ne yazık ki bu siteden kazanacağınız para geçiminizi sürdürebilmek için yeterli miktarlara ulaşamaz. Bu yüzden diğer tüm reklam izleyerek para kazanma uygulamaları gibi Ojooo Wad da ek gelir kaynağı olarak görülebilir.

Bu tarz sitelerde büyük paralar kazanmayı beklememeniz gerekir fakat az da kazandırsa zahmetsiz para kazanma yöntemi olduğu için tercih edilmeye devam etmektedir.

Standart bir ücretsiz üyelikte kullanıcılar Ojooo Wad ile reklam izleme başına şu kadar ödeme alır:

 • 5 saniyelik reklam izleme ücreti: $0.001
 • 30 saniyelik reklam izleme ücreti: $0.005
 • 60 saniyelik reklam izleme ücreti: $0.01

11. KashKick

KashKick, nakit para kazanmak için birçok fırsat sunan bir web sitesidir. Bu site üzerinden sunulan anketleri doldurabilir, çeşitli uygulamalara ve tekliflere kaydolabilir, anlaşmalı oyunları oynayabilir ve hatta sadece video izlemek için bile ödeme alabilirsiniz.

Kashkick reklam izleyerek para kazanma sitelerinden birisi olsa da bu sitede oyun oynayarak para kazanmak daha çok tercih edilmektedir.

Bunun sebebi KashKick oyunlarının hem ücretsiz hem de rekabetçi seçenekler sunuyor olması. Ücretsiz oynanan oyunlarda belirli bir seviyeye gelmek veya oyundaki belirli bir görevi tamamlamak gibi kilometre taşlarına ulaşarak ödüller kazanabilirsiniz.

KashKick reklam izle para kazan uygulamasında 0,50 ila 300 ABD Doları arasında ödeme yapan teklifler ile karşılaşabilirsiniz. Bir teklifi tamamlayarak ne kadar kazanabileceğiniz her zaman zorlukla veya harcanan zamanla bağlantılı değildir.

Uygulama üzerinden anket doldurarak para kazanmak istemeniz durumunda her biri 0,14 ile 2,63 dolar arasında ödeme yapan anketler bulunmaktadır. Anketlerin tamamlanması dört dakika ile 61 dakika arasında değişiklik gösterebilmektedir.

KashKick reklam izleyerek para kazanma sitesinin olumsuz yönlerinden birisi, hesapta biriken paranın 60 gün içinde çekilmemesi durumunda etkisiz hale getirilmesidir. Dolayısıyla 60 gün içinde minimum para çekme tutarı olan $10 biriktirilemez ya da çekilemezse içeride kalan paranız yanar.

12. Viggle

Viggle, televizyon programları gibi videolar izleyerek ya da müzik dinleyerek para kazanma vaat eden bir mobil uygulamadır. Viggle’da izlediğiniz videolardan 1 Viggle Puan kazanırsınız, aynı şey müzik dinlerken para kazanmak için de geçerlidir.

Videoları izlediğinizden emin olmak için video esnasında ya da TV programlarındaki reklam aralarında Viggle size etkileşim kurabileceğiniz sorular yönlendirir ya da butonlar verir. Bunlar karşınıza çıktıkça etkileşimlere yanıt verip izlemeye ya da dinlemeye devam etmeniz durumunda ödülünüzü alabilirsiniz.

Etkileşim kurmanız için izlediğiniz video bölünüp araya reklam girse de reklam izlerken para kazanmaya devam edeceğiniz için bu bir sorun teşkil etmez.

Viggle video izleme uygulamasında ödeme alabilmek için öncelikle kazandığınız Viggle Puanlarını Perk Puanlarına dönüştürmeniz gerekir. Bunu uygulamanın ödeme bölümünden yapabilirsiniz. Perk Puanları, ödül programlarında uzmanlaşmış bir şirket olan Perk’in kullandığı para birimidir.

20 Viggle puanı 1 Perk puanına, 1000 Perk puanı ise $1’a eşittir. Viggle Puanlarınızı Perk Puanlarına dönüştürdüğünüzde çeşitli hediye kartlarını kullanabilir ya da bunları PayPal veya Perkplastik banka kartı aracılığıyla nakde çevirebilirsiniz.

Ayda yalnızca maksimum 60.000 Viggle Puanı kazanabilirsiniz. Nakde çevirirseniz bu 3 dolara denk geliyor.

13. Cashcrate

Cashcrate, tıkla kazan mantığında para kazanabileceğiniz bir web sitesidir. CashCrate 2006’dan beri varlığını sürdürmüş ve dünya çapında 2 milyondan fazla üyesine 4 milyon doların üzerinde ödeme yapmıştır.

CashCrate’de anket, video izleme veya diğer seçeneklerden herhangi birine katıldığınızda dolar cinsinden nakit para kazanırsınız. 20 $ kazandıktan sonra ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Farklı teklifler alabileceğiniz ve nakit yerine puan kazanabileceğiniz bir bölüm de bulunmaktadır.

CashCrate’de para kazanmanın birkaç farklı yolu vardır:

 1. Anket doldurma
 2. Reklam izleme
 3. Görev tamamlama
 4. Alışveriş yapma
 5. Oyun oynama
 6. Yarışmalara katılma
 7. Arkadaş davet etme
 8. Ödemeyi aldığınıza dair dekontu yükleme

14. FusionCash

FusionCash; anket doldurarak, görev tamamlayarak, arkadaş davet ederek, tıklama başına, bonuslar ile ve reklam izleyerek para kazanmak için üye olabileceğiniz bir web sitesi.

FusionCash’in sunduğu en güzel özelliklerden birisi, bazı anketler için diskalifiye bonusu veriliyor olmasıdır. Yani ankete katılmaya hak kazanamazsanız 0,01$ tutarında küçük bir bonus alabilirsiniz.

FusionCash’te reklam izleyerek para kazanma özelliği diğer sitelerden farklı çalışır. Reklam izleyerek para kazanma sitelerinde bir tıklama ile izlediğiniz video grubu için ödeme alırken, FusionCash’te ödeme almak için 4 kategoriyi ziyaret etmeniz ve bunların her birinde sizi reklamverenin web sitesine yönlendirecek bir reklama tıklamanız gerekir. Toplamda 2,5 dakika boyunca harici web sitelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bunu yaptıktan sonra 0,15 $ kazanabilirsiniz.

Arkadaşlarınızı davet ettiğinizde ise ödeme alma miktarları şu şekilde değişir:

 • E-postalarını onayladıktan sonra 1$ alırsınız.
 • Ücretli bir kaydolma teklifini tamamladıklarında 2 ABD doları alırsınız.
 • Parayı çektiklerinde ise 5 ABD doları alırsınız.

15. adBTC

AdBTC, genel çalışma prensibi olarak izlediğiniz reklamlar aracılığıyla diğer siteleri ziyaret ettiğinizde ödül alabileceğiniz bir web sitesi. Sitenin adında yer alan BTC, Bitcoin anlamına gelir. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere bu siteden alacağınız ödemeler genellikle Bitcoin üzerinden olur.

Ziyaret ettiğiniz her site veya tıkladığınız her reklam için “satoshi” denilen kazancı biriktirirsiniz. Satoshi, sitelerinde kullandıkları para birimidir ve Bitcoin’ para biriminin’in en küçük birimi olarak tanımlanır. (1 Satoshi = 0.00000001 ฿)

Ancak adBTC’den çok fazla kazanmayı beklemeyin. Perspektife koymak gerekirse, 1 satoshi yaklaşık $0,0002616 değerindedir. Tıkladığınız her reklam veya ziyaret ettiğiniz her site, 10 ila 40 satoshi civarında kazanmanızı sağlayacaktır.

16. ySense

YSense; kullanıcılara anketleri doldurmaları, odak gruplarına katılmaları ve çevrimiçi diğer görevleri tamamlamaları karşılığında ödeme yaptığını iddia eden bir web sitesidir. Ödemeleri de nakit veya hediye kartı olarak kullanılabilecek puanlarla yapmaktadır.

YSense ile kazanacağınız para miktarı, yaptığınız işlemin yanı sıra demografik bilgilerinize de bağlı olacaktır. Fakat kişisel bilgileriniz için endişelenmenize gerek yok, ySense 10 yıldan fazla süredir varlığını sürdüren ve çok sayıda kişi tarafından olumlu yorum almış güvenilir bir şirket.

17. Slidejoy

Slidejoy, telefondan para kazanmanızı sağlayacak bir mobil uygulamadır. Diğer tıkla kazan uygulamalarının çalışma prensibinden farklı olarak Slidejoy, telefonunuzda kilit ekranınızı kiralamanızı sağlar ve bu yolla para kazanırsınız.

Uygulamanın çalışma prensibi şu; mobil cihazınıza yükledikten sonra kilit ekranınızda estetik açıdan hoş bir reklam gösterilir. Sola kaydırarak reklamla etkileşime geçme seçeneği vardır ve sola kaydırdığınızda telefonun kilidi açılarak ve reklam verenin belirttiği hedefe yönlendirilirsiniz.

Ayrıca reklamı görmezden gelip telefonunuzun kilidini açma seçeneğiniz de vardır ve etkileşim kurmasanız bile ödeme alırsınız.

Slidejoy daha sonra günün farklı zamanlarındaki davranışlarınıza göre reklam tercihinizi öğrenmek için özel makine öğrenimi algoritmasını kullanır ve ardından daha alakalı bir kullanıcı deneyimi sunar.

Slidejoy para birimi olarak karat kullanmaktadır. Karatlar aslında uygulamayı kullanırken kazandığınız puanların bir temsilidir. Biriktirdiğiniz karatları kullanabilir, PayPal aracılığıyla ödeme talep edebilirsiniz.

Ödülleri kullanmaya başlamak için en az 2000 karat biriktirmeniz gerekir. 1000 karat 1 dolara eşdeğerdir. Yani aslında ödeme alabilmeniz için yalnızca 2$’a ulaşmanız yeterli olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu yazımızda reklam izleyerek para kazanma nasıl olur diye merak edenlerin tüm soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Reklam izleyerek para kazanma 2024 yılında nerelerden yapılır diye soranlar için de en iyi ve güvenilir reklam izleyerek para kazanma uygulamalarını araştırdık.

Yazımızın sıkça sorulan sorular bölümünde ise ek gelir kaynağı olarak kullanabileceğiniz video izleyerek para kazanma konusunda merak ettiğiniz diğer soruları yanıtlayacağız.

Reklam İzleyerek Gerçekten Para Kazanılır Mı?

Evet, reklam izleyerek para kazanmak gerçekten mümkün. Fakat reklam izleyerek gelir elde etme sitelerinin hepsi nakit olarak çekebileceğiniz bir ödeme vermiyor. Puan biriktirme ya da hediye kuponu sistemleri ile çalışan reklam izleme siteleri de var.

Reklam izleyerek para kazanma uygulamaları içinden güvenilir ve nakit para ödeyen siteler bulabilirseniz, gerçekten para kazanabilirsiniz. Bu noktada vaktinizin boşa gitmemesi için ödemenizi istediğiniz zaman çekebileceğiniz güvenilir bir site bulmanız en büyük kriterdir. Ayrıca reklam izleyerek para kazanma tam zamanlı bir iş geliri gibi düşünülmemelidir, çok daha düşük miktarda para kazanılır.

Video İzleyerek Para Kazanılır Mı?

Video izleyerek para kazanma ile reklam izleyerek para kazanmayı aynı şeyler olarak düşünebilirsiniz. Dolayısıyla evet, video izleyerek para kazanılır. Peki nasıl? Reklam sektöründe amaç hazırlanan reklam videolarını olabildiğince fazla kişiye izletebilmektir. Bu nedenle reklam verenlerden komisyon alarak reklam videoları sunan siteler oluşturulmuştur.

Reklam izleyerek para kazanma siteleri de kullanıcıların videoları izlemeye devam etmesi için ödül sistemi oluşturur. Ödüller kimi sitelerde nakit para olurken kimilerinde internet üzerinden kullanılabilecek kuponlardır.

TikTok’ta Video İzleyerek Para Kazanılır Mı?

Video izleyerek para kazanma uygulamalarında TikTok videoları da yer almaktadır. Dolayısıyla Swagbucks gibi reklam izleyerek para kazanma uygulamalarından TikTok videoları izleyerek para kazanabilirsiniz. Bunlar dışında TikTok uygulaması üzerinden doğrudan video izleyip para kazanma seçeneği henüz mevcut değildir.

Ücretsiz Uygulamadan Para Kazanılır Mı?

Evet, ücretsiz reklam izleyerek para kazanma uygulamaları ile kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak bu her uygulama için geçerli değil. Kimi uygulamalar reklam videolarının izlenmesi karşılığında kullanıcılara ödeme yaparken kimileri kullanıcılarına ek hizmetler, içerikler veya daha sonra kullanabilecekleri indirim kuponları sunar. Güvenilir ve nakit para ödeyen uygulamalar bulabilirseniz siz de pasif gelir elde edebilirsiniz.

Telefondan Reklam İzleyerek Para Kazanılır Mı?

Telefondan reklam izleyerek para kazanılabilirsiniz ve bu yöntem en zahmetsiz para kazanma yöntemlerinden birisidir. Telefondan reklam izleyerek para kazanma; öğrenciler, çalışanlar ya da emekliler gibi her kesimden insanın kolaylıkla ek gelir elde etmesini sağlar. Çünkü tek yapılması gereken telefondan açılacak olan reklam izleyerek para kazanma uygulaması üzerinden video izlemektir. Sizler de telefondan reklam izleyerek günlük işlerinizi aksatmadan eş zamanlı olarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Yorum yapın