Gizlilik Politikamız

İçindekiler

Gizlilik Sözleşmesi

Değerli Müşterimiz,

Vepara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. (bundan sonra “Vepara” olarak anılacaktır), 6493 sayılı kanun çerçevesinde kullanıcılarına güvenli ödeme hizmetlerini sağlamakta olup kullanıcı bilgilerinin gizliliği ve güvenliğini en üst seviyede sağlamak için gerekli tedbirleri alarak bu kapsamda web sitesinde (www.vepara.com.tr) aşağıda belirtilen hususları uygulamaktadır. Web sitesi / mobil uygulamada kullanıcılarda emin edilen kişisel bilgileri ancak Vepara’ın ödeme hizmetleri faaliyetlerini gerçekleştirme amacına yönelik olup alınan bu bilgiler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) kapsamında işlenmektedir. Kullanıcıların web sitesi / mobil uygulama üzerinden girmiş olduğu bilgilere 3. kişilerin erişimi engellenmiştir. Vepara, kullanıcıların kişisel verilerinin gizliliğini korumak amacıyla bilgi güvenliği alt yapısını en güvenilir seviyede tutarak gerekli önlemleri almıştır. Vepara’nın web sitesi / mobil üzerinden diğer web sitelerine / mobil uygulamalara erişim için verilen uzantıların (linklerin) güvenliği ve gizliliği ile ilgili Vepara’ya herhangi bir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sitelerde karşılaşılabilecek maddi/manevi kayıplardan Vepara sorumlu değildir. Web sitesi / mobil uygulama yer alan bilgi, her türlü içerik, resim, fotoğraf, tema, uygulama ile materyallerin ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Vepara ve işbirliği içerisinde olduğu kurum ve kuruluşlara aittir. Web Sitesi ve mobil uygulamanın içerdiği bilgilere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent ve/veya diğer tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları Vepara adına saklıdır. Vepara’nın web sitesine giriş yapılması ile yukarıda belirtilen koşulların kabul edildiği anlamına gelmekte olup, Vepara’nın bu yasal uyarıda yer alan koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir. Web Sitesi / Mobil uygulama içeriğinde sunulan bilgiler güncel olmakla birlikte, Web Sitesi / Mobil uygulamadaki bilgi hataları, eksiklikler ve gecikmelerden doğabilecek hiçbir zarardan Vepara sorumlu olmadığını önemle belirtiriz.

– Yüz ifadesi verilerinin toplanması Doğrulama çalışmasını sağlamak için cüzdan uygulaması, yüz ifadesi verilerini toplamak amacıyla Apple Inc. tarafından sağlanan TrueDepth API’sini kullanacak, ancak kişinin gerçek olup olmadığını doğrulamasını sağlamak dışında herhangi bir amaçla kullanılmayacak ve Şirket verileri saklamayacaktır. veya herhangi bir üçüncü tarafla paylaşmayacak.

Saygılarımızla,

Vepara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.

Kullanıcıların Bilgilendirilmesi

Diğer her ortam gibi internet üzerinden dolandırıcılık girişimleri de aktif olarak denenmektedir. Bu noktada bilmenizi isteriz ki Vepara Elektronik Para Ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. olarak bu riskleri minimize etmek için teknolojinin verdiği tüm imkanları kullanarak güvenliğinizi sağlamak üzere gerekli önlemleri almıştı. Teknolojinin gelişmesi ve tehditlerin artması ile paralel olarak güvenlik konusunda yatırım yapmak Vepara Elektronik Para Ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. olarak önceliğimizdir.
İnterneti kullanan bilinçli bir birey olarak sizde aşağıdaki hususlara dikkat ederek daha güvenli bir alışveriş deneyimi tecrübe edebilirsiniz.

 • Elektronik para yükleme işlemlerinizi gerçekleştirmek için https://www.vepara.com.tr adresini kullanın
 • İnternet tarayıcısının adres çubuğunda çıkan yeşil kilit simgesi, sitemizin Vepara Elektronik Para Ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. olduğunu ve güvenli olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir.
 • Diğer internet sitelerinde ya da e-postalarda yer alan bağlantılara gü Bu bağlantıları erişim için kullanmayın.
 • İnternet sayfamız üzerinden hesabınıza erişmek istemeniz durumunda, tek kullanımlık SMS şifresi telefonunuza iletilmektedir. Tek kullanımlık şifrenizin cep telefonunuza SMS mesajı olarak iletilmesinde aksaklık/sorun yaşamanız halinde derhal +90 850 241 82 97 numaralı çağrı merkezimizi arayınız veya internet sitemizde bulunan iletişim formunu doldurunuz.
 • Hesap numaranızı, kullanıcı bilgilerinizi ve şifrenizi size ait bilgiler topluluğu Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan Vepara Elektronik Para Ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. sorumlu değildir. Kullanıcı olarak sizlerin hak ve sorumluluklarınız şirketimizle imzalamış olduğunuz çerçeve sözleşme içerisinde yer almaktadır.
 • Dolandırıcılık girişimlerine maruz kalmamak için hesap şifrenizi şirket personeli dahil olmak üzere hiç kimse ile paylaşmayı Dolandırıcılık şüphesi durumunda zaman kaybetmeden +90 850 241 82 97 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgilendirme yapmanız gerekmektedir.
 • Size ait hesap bilgilerini yazılı/basılı olarak yanınızda taşımamanızı ö Gerekli olması halinde ilgili bilgilerin yazılı/basılı halini kimsenin ulaşamayacağı yerlerde saklamanız hesap hırsızlığının önüne geçecektir.
 • Giriş yaparken klavye ya da ekranı izleyen kişilerin varlığına dikkat edin.- Vepara Elektronik Para Ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.; kullanıcılarına hiçbir zaman parola, şifre, hesap bilgisi, kullanıcı adı soran epostalar atmaz. Bu gibi epostaları spam olarak işaretleyin.
 • İşlem ve bakiye bilgilerinizi https://www.vepara.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.
 • Gerçekleştirdiğiniz işlemlere ait dekontlar, talebiniz durumunda sistemimize kayıtlı e-posta adresinize ya da iletişim adresinize iletilir.
 • SMS şifresi gönderilen telefonunuzun kaybolma, çalınma, zorla alınma gibi herhangi bir nedenle elinizden çıkması halinde +90 850 241 82 97 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bildirmeniz olası hasarların önüne geçmenizi sağlayacaktır.
 • Hizmet alımında yaşadığınız aksaklıklara yönelik şikayetlerinizi +90 850 241 82 97 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da https://www.vepara.com.tr/ internet adresinde yer alan “Görüş / Öneri” bölümünden ilgililere iletebilirsiniz.
 • Sunulan hizmetlere ilişkin bilgilendirmelere, kesintilere, duyuru ve uyarılara https://www.vepara.com.tr/ internet adresinden ulaşabilirsiniz ya da +90 850 241 82 97 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgi talep edebilirsiniz.
 • https://www.vepara.com.tr/ internet adresimizden ya da +90 850 241 82 97 numaralı çağrı merkezimiz dışındaki herhangi bir kanal aracılığı ile gelen bilgilere itibar etmeyiniz.

İletişim

Tüm ihtiyaçlarınız için her anınızda 7/24 canlı destek ekibimizle yanınızdayız.