Anket doldurarak para kazanma sitelerini daha önce duydunuz mu? Duymadıysanız, merak etmeyin çünkü günde yalnızca 1 saat harcayarak bile pasif gelir elde edebileceğiniz anket doldurarak para kazanma yollarından sizin için detaylı olarak bahsedeceğiz.

İnternetten para kazanmak istiyor ve bütün gününüzü harcayacağınız bir iş ile ilgilenmek istemiyorsanız anket doldur para kazan siteleri tam sizin için olabilir. Anket veya form doldurarak gelir elde etme yöntemi, internetten para kazanmak isteyenlerin en çok araştırdığı pasif gelir yöntemlerinden biri olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Anket doldurma yöntemi internette para kazanma yolları arasında en kolay sistemlerden biridir diyebiliriz. Çünkü bu yöntemde hem anketlere ulaşmak kolay hem de günde 15 dakika ayırarak dahi pasif gelir elde etmeniz mümkün. İşte tam da bu nedenle, adeta form doldurur gibi evden para kazanabilirsiniz. 

Anket doldurarak nasıl para kazanabilirim dediğinizi duyar gibiyiz. Burada sizlerden gelen dönüşlerin büyük şirketlerin genel değerlendirmeleri için ne kadar önemli olduğunu belirtmemiz gerekir. Anket doldurarak para kazanma yöntemi, bir bakıma şirketlerin fikirleriniz karşılığında ödeme yaptığı bir sistemdir. 

İçindekiler

Anket Doldurarak Para Kazanılır Mı?

Evet, anket doldurarak para kazanmak mümkündür. Fakat bu yöntemi daha çok pasif gelir için değerlendirebilirsiniz. Anket doldurarak yüksek gelirler elde etmek için bütün bir gün boş olup anket çözmeniz gerecektir.

Çünkü bu sitelerde yapacağınız anketler en az 15 dakikalık olmak kaydıyla, 2 saatlik zaman dilimleri de gerektirebiliyor.

Tabi ki kazanmak istediğiniz miktarlara göre daha kısa ve daha az ücretli anketleri de tercih edebilirsiniz.

Anket doldur para kazan sitelerinde puan, hediye kartları, indirim kuponları veya nakit ödüller sunularak insanların anket doldurması teşvik edilir.

Bu strateji ile anket dolduranlar para veya ödül kazanırken şirketler topladıkları verileri analiz ederek, ürünlerini iyileştirmek veya hedef kitlelerine daha etkili bir şekilde ulaşmak için yeni stratejiler geliştirirler.

Anket doldurarak para kazanmanın birden çok yolu vardır. Bazı sitelerde coin gibi puanlar toplanarak belirli bir puana ulaşıldığında para ödülü kazanılır.

Bazı anket sitelerinde ise direkt anket başı para ödülleri verilir. Sizler de anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle anket doldurduğunuz sitenin koşullarını incelemeniz gerekir.

Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri 2024

Anket yaparak para kazanmak isteyenler için en güvenilir anket doldur para kazan siteleri:

Anket Doldur Kazan SitesiÖdemeAnket Başı ÜcretPara Çekme Alt LimitiAçıklama
1i-Say$$1$10İ-say, dünyanın büyük markaları ile çalışan en iyi anket tabanlı pazar araştırma şirketidir.
Üyelerine çekilişler veya anket doldur kazan yöntemiyle kupon ve para ödülleri verir.
2Myiyo$$1$20En bilindik sitelerden biri olan Myiyo’da üye olduktan sonra anket doldurdukça para kazanabilirsiniz.
3Swagbucks100SB = $1100SB2500 SB = $25Swagbucks, en büyük ve güvenilir anket doldurma sitesidir. Üyelik oluşturup görevleri tamamladıkça SB puan kazanırsınız.
4TolunaPuan2000

50.000
80.000 puan
=
$15
Toluna’da üyelik oluşturarak anket doldurma karşılığında para ödeyen bir uygulamadır. Anketleri doldurarak kazandığınız puanları çeşitli ödüller için kullanabilir veya paraya çevirebilirsiniz.
5InboxPounds$$1$20InboxPounds sitesi oyun oynama, e-posta okuma, web üzerinde arama yapma gibi görevleri tamamladıkça para veya kupon ödülleri kazanırsınız.
6Panel Opinion$$1$20Anket doldurarak para kazanabileceğiniz Panel Opinion sitesinde ödüllerinizi sadece nakit olarak alabilirsiniz.
7OnePoll10p=$110p4000p = $400Onepoll büyük şirketlerin sunduğu ürün veya hizmetle ilgili geri dönüşleri ölçmek üzere hazırladığı ortalama 3 dakika süren anketlere sahiptir.
8Pinecone Research$$1$3Siteye üye olan birinin daveti ile dahil olabileceğiniz bu sitede sistem gönderilen ürünleri deneyip test sonuçlarına göre anket doldurarak para kazanabilirsiniz.
9Panelbase$$1,5$10İngiltere merkezli anket doldur para kazan şirketi olan panelbase’ten para kazanmak için bir UK banka hesabı ve UK üzerinde adresinizin bulunması gerekmektedir.
10LifePoints$$1$5Anket doldurarak kazandığınız puanları ister PayPal üzerinden ödeme olarak ister Amazon kuponu olarak alabilirsiniz.
11SurveyBods$$1$15Surveybods sitesi yine büyük şirketlerin kullanıcı görüşlerini analiz etmesi üzerine işler. Buradan da oluşturacağınız üyelikle anket doldurarak para ve kupon gibi ödüller kazanabilirsiniz.
12The OpinionPanel Community$$5$25İngiltere’nin en büyük pazar araştırma şirketi olan The OpinionPanle Community’de 13-30 yaş arasındaki herkes burada yer alan anketleri doldurarak para kazanabilir.
13Valued Opinions$$1,5$10Kayıt oluşturduktan sonra girdiğiniz bilgilere göre dahil olduğunuz demografik grup için oluşturulmuş bir anket varsa size bildirim gönderiliyor. Bu anketleri çözerek para kazanabiliyorsunuz.
14New Vista Live$$1$50New Vista Live sitesine üye olup anket doldurdukça para kazanabilirsiniz.
15Branded Surveys$$0,5-1$10Çok yüksek sayıda anket seçeneği ile karşımıza çıkan Branded Survey, para veya ödül sistemi ile çalışıyor.
Tablo 1: Anket doldurarak para kazanma siteleri anket başına ne kadar kazandırıyor?

Anket doldurarak para kazandıran en iyi 11 site aşağıdaki gibidir:

 • Swagbucks
 • Toluna
 • Branded Survey
 • OnePoll
 • i-Say
 • Panel Opinion
 • InboxPounds
 • Valued Opinions
 • PanelBase
 • ySense
 • Google Ödüllü Anketler

1. Swagbucks

Swagbucks, en büyük ve güvenilir anket doldurma sitesidir. Şu ana kadar kullanıcılarına 569,551,293 dolarlık ödül verilmiştir.

2008 yılından bu yana çeşitli görevleri tamamladıkça puan kazandıran bir platform olarak yer almaktadır.

Swagbucksta anket doldurarak başlangıçta SB puan kazanırsınız. Her 100 SB 1 USD’ye eşittir. Ülkemizde swagbucks üzerinden aradıklarını iddia ederek kimlik bilgilerinizi isteyen şahıslara itibar etmemelisiniz.

Swagbucks sadece kendi sitesi üzerinden kayıt oluşturarak işleyen bir sisteme sahiptir.

2. Toluna

Toluna, büyük şirketlerin kullanıcılardan ürün görüşü almak amacıyla kullandığı bir platfomdur. Kullanıcılar çeşitli anketler ve yorumlar karşılığında para gibi ödüller kazanırlar.

Para ödemeleri PayPal; ödüller ise genelde Amazon hediye çekleri ile yapılır.

Toluna’da anket tamamladıkça puan kazanılır. Anket başı ortalama 2000 ila 50.000 arası puan kazanılabilir.

Her 80.000 puanda $15 kupon verilir. 30.000 puan ve üzerinde ise para çekme işlemi yapılabilir.

3. Branded Survey

Çok yüksek sayıda anket seçeneği ile karşımıza çıkan Branded Survey, para veya ödül sistemi ile çalışıyor.

Tüm anket doldur para kazan siteleri gibi burada da anket doldurdukça biriken bir para belli bir tutarda çekiliyor.

Anket başı ücret buradaki geniş anket portföyünden kaynaklı ciddi farklılık gösteriyor. Minimum para çekme limiti ise $10.

4. OnePoll

Onepoll büyük şirketlerin sunduğu ürün veya hizmetle ilgili geri dönüşleri ölçmek üzere hazırladığı ortalama 3 dakika süren anketlere sahiptir.

Anket sürelerinin kısa oluşuyla ön plana çıkan Onepoll, büyük firma araştırmalarıyla entegre ilerler.

Sadece Paypal yolu ile nakit ödeme yapılır. Anket başı ücret ortalama 10p ($1).

Kullanıcılar Onepoll üzerinden anket doldurarak toplam 400p yani $40’a ulaştığında para çekimi yapabilirler.

5. i-Say

IPSOS olarak da bilinen i-say, dünyanın en iyi araştırma şirketleri ve markaları ile birlikte çalışan anket tabanlı pazar araştırma şirketidir.

Anket doldurdukça para, Amazon ve High-Street kuponları gibi ödüller verilir. Aynı zamanda çekilişler ile de ödül veriliyor.

i-Say üzerinden yapacağınız anketler genellikle anket başına $1 civarı ücretlendirilir.

Parayı çekebilmek için hesabınızda minimum $10 bulunması gerekiyor.

Bu siteye benzer Türkiye’de bir mobil app geliştirildi. Appstore veya Google Play Store üzerinden benderimki uygulamasını indirip çözeceğiniz anketlerde direkt Türk lirasıyla hızlı kazançlar sağlayabilirsiniz.

Bu siteye benzer Türkiye’de bir mobil app geliştirildi. Appstore veya Google Play Store üzerinden benderimki uygulamasını indirip çözeceğiniz anketlerde direkt Türk lirasıyla hızlı kazançlar sağlayabilirsiniz.

6. Panel Opinion

Sitede bulunan anketleri çözerek para kazanabileceğiniz Panel Opinion, diğerlerinin aksine anket karşılığında hediye kuponu veya ödül tanımlamıyor.

Tamamen anket doldur para kazan mantığında işleyen bu sitede çözeceğiniz anketler genelde 10 ile 15 dakika arası sürüyor ve anket başına 1 dolar gibi bir ücret alıyorsunuz.

Hesabınızdaki para $10’a ulaştığında paranızı çekebilirsiniz.

7. InboxPounds

InboxPounds sitesi de Swagbucks gibi sadece anketlerle değil; oyun oynama, e-posta okuma, web üzerinde arama yapma gibi görevler için de ödüller veren bir sitedir.

Ödüllerinizi para veya kupon olarak alabilirsiniz.

Anket Ücretleri $1 civarındadır.

Para çekme alt limiti $20’dır. Fakat Türkiye’den katılım mümkün değildir.

8. Valued Opinions

Valued Opinions üzerinden anket doldurarak para kazanabilmek için belirli demografik gruplar içerisinde bulunmanız gerekiyor.

Valued Opinions’a üye olduktan sonra koşulları sağladığınız sürece ilgili anketler size gönderilir ve bu anketleri tamamladıkça para kazanırsınız.

Anket başı ücret $1-2 arasındadır.

Para çekme alt limiti ise $10’dır.

9.PanelBase

Panelbase çevrimiçi anketler, topluluklar, odak grupları ve ürün testlerine katılarak sosyal bir platfom içerisinde yer almanın yanında para kazanabileceğiniz bir site.

Siteye üye olmanızla birlikte $3 hediye gönderen bu anket doldur para kazan sitesinde farklı alanlardaki anketleri doldurarak para kupon ve farklı ödüller kazanabilirsiniz.

Bir diğer güzel yanı da anket doldurarak kazanmanız için web sitesine girmeniz şart değil. Telefonla aranma yöntemini seçerek 1 ila 20 dakika süren anketlere katılabilirsiniz.

Anket başına ücret diğerlerinden daha yüksek olup ortalama $1,5’dır. Minimum para çekme limiti ise $10 olarak belirlenmiştir.

Fakat bu siteden sağladığınız kazançları çekebilmeniz için Birleşik Krallık’ta açılmış bir banka hesabına sahip olmanız gerekir.

10. ySense

2010 yılında kurulmuş olan ySense, en çok kazandıran anket sitesi olarak öne çıkıyor.

Bir Prodege şirketi olan ySense, daha önce Clicxsense adıyla yer alıyordu.

Aynı InboxPounds ve Swagbucks gibi anket doldurmanın yanı sıra oyun oynama, Google üzerinde arama yapma, reklama tıklama, uygulama indirme, video izleme gibi görevleri tamamlayarak da kazanç sağlayabiliyorsunuz.

11. Google Ödüllü Anketler

Google Ödüllü Anketler uygulamasını indirip hızlıca para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Google Ödüllü Anketler, kendinizle ilgili soruları cevapladıktan sonra kısa sorulu anketlere yönlendirilebilirsiniz.

Google Ödüllü Anketler ile anketleri tamamlandığınızda 1.80₺’den başlayan tutarlar ile ödeme alabilirsiniz.

Anketlerin uzunluğuna göre ödeme aldığınız tutarı artırabilirsiniz veya Play Store kredisi kazanabilirsiniz.

Görev Tamamlayarak Para Kazanabileceğiniz 10 Mobil Uygulama

Anket doldurarak para kazanmak sadece anket doldur para kazan siteleri üzerinden değil, telefonla arama yoluyla ve mobil uygulama üzerinden de yapılabilir. Telefondan anket doldurarak para kazanmak için pazar araştırma şirketleri ile iletişime geçerek kayıt oluşturmalısınız.

Mobil uygulama kullanıyorsanız görev tamamla para kazan uygulamalarını telefonunuza indirip görevleri tamamlayarak da para kazanabilirsiniz. Bu görevler video izleme, oyun oynama, reklam izleme, reklama tıklama, yorum yapma, anket doldurma gibi görevleri içerir.

Tekrar etmek gerek ki, bu gibi yollarla para kazanmak ancak pasif gelir için geçerlidir.

2024 yılında telefondan anket doldurarak para kazanma uygulamaları aşağıdaki gibidir:

 1. SurveyParty: Anket doldurarak para kazanabileceğiniz bir mobil uygulama olan Survey Party’de size verilen yönergeyi takip ederek anketleri doldurmanız gerekiyor. Her anket ortalama 20 dakika sürüyor. Para çekme alt limiti ise $5.
 2. Bounty: Bounty, anket doldurarak para kazanabileceğiniz bir başka mobil uygulama. Telefonunuz üzerinden her yerde ve her an tamamlayabileceğiniz basit anketlerle para kazanmanız mümkün.
 3. Poll Pay: Poll pay mobil uygulamasını indirerek hem oynadığınız oyunlardan hem de doldurduğunuz anketler üzerinden para kazanabilirsiniz.
 4. Swagbucks: Kazandığınız SB puanları nakte çevirebileceğiniz swagbucks.com’un mobil uygulaması üzerinden de para kazanabilirsiniz.
 5. Google Ödüllü Anketler: Google Ödüllü Anketler’de ortalama 10’ar soruluk anketleri tamamladıkça anket başına 10 ila 80 cent kazanabilirsiniz. Kazandığınız ödülleri son kullanma tarihine kadar Google Playstore üzerinden herhangi bir satın alım işleminde kullanabilirsiniz.
 6. Surveytime: Surveytime, çevrimiçi anketlere katıldığınız ve başarıyla tamamladığınız her anket için anında $1 kazandığınız bir anket platformudur. İnternet sitesiyle benzer şekilde herhangi bir para çekme alt limiti bulunmadığından ödüllerinizi kullanmak için beklemenize gerek yok. 
 7. MultiPolls: MultiPolls da anket doldurma ve oyun oynama görevlerini tamamlayarak para kazanabileceğiniz bir mobil uygulamadır. 20-25 dakikanızı harcayarak tamamlayacağınız görevlerden kazanacağınız ödülleri Amazon veya PayPal aracılığıyla çekebilirsiniz.
 8. Streetbees: Streetbees diğer uygulamalardan farklı bir sistemle işliyor. Günlük yaşamınızda yapacağınız harcamaları PayPal üzerinden yaparak para kazanabiliyorsunuz. Tabi ki bunlar görev listenizde bulunduğu sürece mümkün. Örneğin, dışarıda alacağınız bir içeceği PayPal aracılığı ile ödemek bu görevlerden biri. Kullanıcı hayatını takip eden farklı bir uygulama ve diğer uygulamalardan daha yüksek getiri sağladığı için denemeye değer olabilir.
 9. Toloka: Toloka, herhangi bir yatırım yapmadan çevrimiçi para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır. Kendinize uygun olan görevleri seçerek çevrimiçi veya çevrimdışı olarak tamamladığınızda ödüller kazanırsınız.
 10. Clickworker: Hayatınızda farklılık arıyorsanız clickworker tam size göre. Bu uygulama size aklınıza bile gelmeyecek görevler veriyor ve yaptıklarınızı kayıt altında tamamladığınızda para ödülü kazanıyorsunuz. Örneğin yapay zeka eğitimi videosu ya da antrenman video kaydı yaparak iletmeniz görevler arasında.

Sıkça Sorulan Sorular

Anket doldurarak para kazanabileceğinizi artık biliyorsunuz. Anket doldur para kazan yöntemiyle ilgili nasıl yapıldığı ve nasıl para kazanıldığından ziyade güvenliği ile ilgili sorular da soruluyor. Elbette internetten para kazanma yollarını denerken öncelikle güvenilirliğe dikkat etmemiz gerekmekte.
İşte anket doldurarak para kazanmakla ilgili bazı soruların cevapları:

Güvenilir Anket Siteleri Nasıl Anlaşılır?

Güvenilir bir anket sitesi için piyasada en çok kullanılan ve olumlu yorum alan anket sitelerini araştırmalısınız. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmada kullanıcı yorumları, konu hakkındaki forumlar ve değerlendirmeleri inceleyebilirsiniz. Anket sitelerinin çoğu yurtdışı kaynaklıdır ve bunlarda Trustpilot puanı bulunur. Trustpilot puanı bulunan sitelerde puana bakmadan işlem yapmamanız önerilir.

Aynı zamanda şikayetvar gibi yerlerden şikayetleri inceleyerek dolandırıcılık, bilgi kaçırma gibi kayıtlı herhangi bir durum olmuş mu bakmanızı öneririz.

Anket Doldur Para Kazan Sitelerinde Ödeme Nasıl Alınır?

Anket doldur para kazan sitelerinde ödeme genelde paypal yoluyla yapılır.

Ödeme yolu siteden siteye değişiklik gösterir. Kimi site hediye çeki, ödül veya kupon gibi ödemeler yaparken kimisi direkt banka hesabınızdan çekebileceğiniz para gönderimi yapar. Bunun için üyelik oluşturduğunuz sitenin koşullarını incelemelisiniz.

Anket Doldur Para Kazan Sitelerinin Amacı Nedir?

Anket doldur para kazan siteleri genelde pazar araştırması yapmak isteyen şirketlere tüketici görüşleri ve demografik bilgiler sağlamayı amaçlar. Yapacağınız anketler içerisinde sizlere çeşitli ürünler, hizmetler veya genel tüketici alışkanlıkları hakkında sorular sorulur.

Sizler anketleri doldurarak para veya ödül kazanırken şirketler verilerinizi ürün geliştirmek, pazarlama stratejilerini optimize etmek veya hedef kitlelerini daha iyi anlamak amacıyla analiz ederler.