Anasayfa » E-Ticaret ve Pazarlama » İnternetten Ne Satabilirim? | İnternette En Çok Satılan Ürünler 2024

İnternetten Ne Satabilirim? | İnternette En Çok Satılan Ürünler 2024

E-ticaret sektörünün gelişmesiyle birlikte “internetten ne satabilirim” sorusuna cevap arayan girişimcilerin sayısı da günden güne artıyor. Hala internette en çok satılan ürünler konusunda yeterli bilgi edinemediği için e ticarete giriş aşamasında pes eden, vazgeçen veya beklemediği sorunlar ile karşılaşan onlarca girişimci olabilmekte. Bu nedenle ticaret yapmak istiyorum diyenlerin bu işe koyulmadan önce e ticaret hakkında bilinmesi gerekenler konusunda hakimiyet kazanması ve kolay satılacak ürünler üzerine yoğunlaşması oldukça önemlidir.

Peki, e-ticaret nedir?

E-ticaret; internet üzerinden mal veya hizmet alım-satımı şeklinde ifade edilebilir. Son yıllarda yaşanan küresel salgınlar nedeniyle tüketici alışkanları ve harcama eğilimleri değişiklik göstermeye başladı. Bu deneyimler sonucunda dünyada olduğu gibi Türkiye’de de online iş fikirleri ve online alışveriş eğilimleri günden güne artıyor.

İnsanlar artık bir hizmete veya ürüne ulaşmak için zaman ve para harcamak istemiyorlar. 2024 e-ticaret potansiyeli istatistiklerinde öngörülen verilere bakıldığında her 5 alışverişten 1’inin online şekilde gerçekleşeceği beklentisi ile karşılaşılmaktadır.

Gelecekte daha da büyüyeceği hedeflenen e ticaret ve dijital pazarlama alanında online satış fikirleri üreterek gerekli aksiyonları alıp kendi işinizi kurabilirsiniz. Eğer kendi işinizi kurmak ve internetten satış yapmak istiyorsanız Vepara Sanal POS hizmetimiz ile anında ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Alıcı ve satıcı için internetten satış yapma konusunun farklı farklı ayrıcalıkları olsa da maliyet ve kar dengesi gözetildiğinde e-ticaret, potansiyeli ve gelişimi yüksek bir alandır. Bu sebeple e ticarette ne satabilirim sorunuz hiçbir zaman cevapsız kalmaz, her zaman işinizi geliştirerek daha fazla satış yapma fırsatı vardır.

Satıcı açısından da online satış yapmanın en önemli avantajı, aynı anda binlerce kişiye ulaşabilme ve kar marjı yüksek ürünler ile maliyetlerini minimize edebilme imkanıdır. Kar marjı yüksek ürünlere örnek olarak ucuza alıp pahalıya satılan ürünler verilebilir.

Eğer siz de girişimcilik konusunda kendinizi eğitiyor ve internetten ne satılır 2024 yılında diye merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okumadan çıkmayın!

İnternetten Ne Satabilirim 2024 Yılında?

İnternette en çok satılan ürünler 2024 yılı için aşağıdaki gibidir;

 1. Mutfak eşyaları
 2. Cep telefonu ve aksesuarları
 3. Saç şekillendiriciler
 4. Airfryer
 5. Bebek ürünleri
 6. RGB şerit ledler
 7. Ev aletleri
 8. Kol saati
 9. Robot Süpürgeler
 10. Sağlık ve güzellik ürünleri
 11. Güneş gözlüğü
 12. Makyaj malzemeleri
 13. Powerbank
 14. Evcil hayvan ürünleri
 15. Giyim ürünleri
 16. Akıllı saatler
 17. Oyuncaklar
 18. Kablosuz kulaklıklar
 19. Ev dekorasyon ürünleri
 20. Online yemek hizmeti
 21. Çiçek ve hediyelik eşyalar
 22. Etkinlik biletleri
 23. Parti ve organizasyon malzemeleri
 24. Fitness malzeme ve kıyafetleri
 25. Kamp malzemeleri
 26. Takı tasarım ve hobi malzemeleri

Yukarıdaki listede internetten kolay satılacak ürünler yer almaktadır. Gelişen ve değişen toplum standartları göz önünde bulundurulduğunda her yıl kişisel ihtiyaçlar ve istekler de değişiklik göstermektedir. 

internette en çok satılan ürünler

Örneğin sürdürülebilirliğin önem kazandığı bir toplumda 2.el alış-satış siteleri ile internette satış yapmak önemli bir gelir kaynağı olabilir. Tabii ki sattığınız ürünlerin ödemelerini de güvence altına almak gerekir.

Bunun için internetten online ödeme alma yöntemleri kullanarak sadece satmayı değil aynı zamanda ödeme almayı da hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlayabilirsiniz.

İnternetin sınırsız potansiyelini değerlendirerek para kazanmanın yeni yollarını keşfedin! Vepara Sanal POS ile kendi yeteneklerinizi veya benzersiz ürünlerinizi internetten satışa çevirebilirsiniz.

Vepara Sanal POS‘ta %0‘dan başlayan komisyon oranları ile pazar yerlerinin yüksek maliyetlerinden hemen kurtulun!

Ülkemizde de bu tarz ikinci el eşya siteleri son zamanlarda büyük kullanıcı artışı yaşamıştır. Bu nedenle ticarete başlamadan önce global anlamda bir pazar araştırması yapmak, herkesin ihtiyacı olan ürünler neler diye araştırma yapmak ve ürünlerinizi ona göre belirlemek oldukça önemlidir.

Herkesin satışa sunduğu bir üründe rekabet etmekte zorlanabilirsiniz fakat talebi yeteri kadar karşılanmamış bir üründe niş bir pazarı hedefleyerek satış oranınızı arttırabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yolları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan e-ticarete başlamayı düşünen satıcıların; öncelikle e-ticaret iş modellerini öğrenmesi, satış yapacağı pazarı tanıması ve rakip analizi yapması çok mühimdir. Online satış aracılığıyla en karlı e-ticaret ürünleri satmak istiyorsanız niş bir kategori belirlemeli veya internetten en çok satılan ürünler arasında yer alabilecek kadar rekabetçi özellikler ile sunmalısınız. Aksi takdirde bir tüketici neden daha önce alışveriş yaptığı ve bildiği bir firmayı bırakıp hiç alışveriş yapmadığı bir firmayı tercih etsin?

Online satış yapma ve arttırma taktikleri arasından en önemli olanı; tüketiciye sizi tercih etmesi için geçerli nedenler sunmak ve bu nedenleri sosyal ispatlar ile göstermektir.

Hala internette en çok ne satılır diye düşünüyorsanız cevabı için yazıyı okumaya devam edin!

İnternette En Çok Satılan Ürünler Neler?

İnternette en karlı ürünler, açıklamaları ile birlikte aşağıda listelenmiştir.

1.Mutfak Eşyaları

Mutfak aletleri internette yoğun talep gören ve en çok satılan ürünler arasında yer alır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar yaşam standartlarını geliştirerek kazançlarını daha iyi ve konforlu bir hayat edinmek uğruna harcamayı tercih ediyorlar. 

Bu nedenle de hamur yoğurma makinesi, çorba pişirici, elektrikli su ısıtıcıları, yavaş pişiriciler vb. gibi mutfak aletlerinin internet üzerinden satış oranı da artıyor. 

Bunların yanı sıra doğrudan yemek yapan değil, her mutfakta bulunması gereken ve internetten en çok satın alınan ürünler arasında yer alan sebze dilimleyici, yumurta sahanı vb. gibi çeşitli mutfak gereçleri de her dönem rağbet görmektedir. 

mutfak eşyaları kolay satılan ürünler

2. Cep Telefonu ve Aksesuarları 

Günümüzde cep telefonu kullanıcı sayısı hızla arttığı için telefon modelleri de günden güne artmaktadır.

Sosyal medya kullanımının ve telefon fiyatlarının artması ile telefonlar için satılabilecek aksesuarlara eğilim de artış göstermiştir. 

Cep telefonu aksesuarları da yıllara göre istatistiklere bakıldığında dünyada en çok satan ürünler arasında ilk 20’ye girmektedir. 

E ticarette ne satılır diye düşünüyorsanız, sizler de revaçta olan modelleri detaylıca araştırıp telefon aksesuarları satışı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sınırsız çeşitliliği ve trend olma potansiyeli ile cep telefonu aksesuarları, toptan ne satabilirim sorunuza da verilebilecek en güzel örneklerden birisidir.

Ancak bu ürün grubunda çok fazla çeşitlilik olduğu için ürünlerin stok kodu dikkatli bir şekilde incelenmeli ve doğru ürünün tedarik edildiğinden ya da kargolandığından emin olunmalıdır.

3. Saç Şekillendiriciler

Saç şekillendiriciler; modası geçmeyecek ve kadınların en çok satın aldığı ürünler arasında.

Kolay ve hızlı bir şekilde dilediğiniz saç modelini yapmaya imkan veren saç şekillendiriciler, teknolojik gelişmeler ile birlikte her dönem trendlerde kalan bir ürün çeşidi. Özellikle sosyal medya platformlarında sürekli paylaşılarak her kadına ihtiyaç gibi hissettirildiği için e ticarette en çok satılan ürünler arasında yerini korumakta.

Influencer marketing çalışmaları ile sosyal medyada saç modelleri arayanların sıkça karşısına çıkan ve bu nedenle de satış potansiyeli yüksek olan saç şekillendiriciler de 2024 yılının trend olan ürünleri arasında yer alıyor.

4. Airfryer

Sağlıklı beslenme trendleri arasında yerini alan Airfryer, yağsız ve lezzetli yemekler hazırlamanızı sağlayan pratik bir cihazdır.

2023 e-ticaret trendleri arasında yer alan ve 2024 trendlerinde de üst sıralarda yer alan Airfryer, bu popülerliğine az yağlı ve sağlıklı yemekler pişirebilmesi ile kavuştu.

Sağlıklı yemek sektörü, önü kapanmayacak bir sektör olduğu için 2024’te kolay satılacak ürünler arasında sıcak hava fritözü yani Airfryer‘ın da yer alacağını söylemek doğru bir tahmin olacaktır.

Dolayısıyla internette ne satabilirim diye merak edenler ürün portföylerine Airfryer’ı da çekinmeden ekleyebilir.

5. Bebek Ürünleri 

Bu tarz ürünler herkese hitap etmediği için riskli görünebilir.

Fakat eğer bir ebeveynseniz şu anda e-ticarette en popüler ürünler arasında birçok bebek araç gereci olduğunu bilmelisiniz. 

Mama sandalyesi, kumaş yapısı bebek tenine zarar vermeyen bebek kıyafetleri, emzik, oyuncaklı pusetler ve daha birçok ürün bu kategoriye örnek gösterilebilmektedir. 

E ticarette en çok satılan ürünler arasından bir tercih yapmayı düşünen girişimciler için bebek ürünleri iyi bir başlangıç olabilir. Hem yıllar boyunca devam edecek bir alan hem de insanların hassasiyet gösterdiği bir konu olduğu için bebek ürünleri en çok para kazandıran ürünler arasında örnek gösterilebilir.

6. RGB Şerit Ledler

Evinizin veya iş yerinizin atmosferini değiştirmek için RGB şerit ledler ideal bir seçenek. Renk değiştirebilen ve uzaktan kumanda edilebilen bu led şeritler özellikle gençler arasında oldukça rağbet görüyor.

Kolay satılacak ürün fikirleri arasında yer alan RGB şerit ledler, yurt dışından dropshipping ile evden satışı yapılabilecek bir ürün.

Kolay monte edilebilir ve enerji tasarruflu olmaları ile dikkat çeken renkli led ışıklar, yurt dışından ne getirip satabilirim sorusuna verilecek en pratik cevaplardan birisi. Bu ürünü sadece yurt dışından getirerek değil, Türkiye’de bulunan toptancılar ile çalışarak da internet üzerinden satabilirsiniz.

7. Ev Aletleri 

Ev ve mutfak alanı, herkesin zamanının çoğunu geçirdiği yerdir.

Sonuç olarak, ev aletlerine ve mutfak eşyalarına olan talep çok yüksek, bu da onu internetten ürün satmak için mükemmel bir tercih haline getiriyor.

Herkesin ihtiyaçları arasında mutfak veya ev eşyaları önemli bir yere sahiptir.

Bunun önemli nedenlerinden biri tüketiciler fiyatları ve özellikleri kolayca karşılaştırabildiğinden, mobilya ve ev dekorundan ev aletlerine ve mutfak gereçlerine kadar bu tür ürünler internette genellikle popülerdir.

Çoğu satıcı yurt dışında yeni yeni trend olmuş ve kabul görmüş mutfak eşyaları/ev aletleri gibi ürünleri kendi ülkesinde satmayı deniyor. Sizler de bu şekilde ülkenizde trend olacak ürünleri önceden yakalayabilir, internette çok satan ürünler pazarlayarak sürümden de kazanç sağlayabilirsiniz.

8. Kol Saati

Kol saati birçok kişi tarafından sevilen lüks bir üründür.

Online alışveriş kanallarının gelişmesi ve ücretsiz kargonun yaygınlaşmasıyla birlikte kol saati e ticarette en çok satılan ürünler arasında yerini alarak satışları hızla arttı.

Kol saatleri; hemen hemen her erkeğin aksesuar olarak tercih ettiği, lüks görünümünden etkilendiği ve arz telep dengesinde talebin sürekli artışta olduğu bir ürün grubu olduğu için yüksek fiyatlarda satış yapılabilir. Bu nedenle e ticarette en karlı ürünler arasında kol saatlerinin de yer aldığını söyleyebiliriz.

En çok para kazandıran sektörlerden biri olan lüks saat sektörü, küçük ama pahalı ürünler olduğu için tercih edebileceğiniz niş alanlardan biridir.

9. Robot Süpürgeler

Günlük ihtiyaçlarımız artık zamandan tasarruf etmek üzerine şekilleniyor. Dolayısıyla ev işlerinde de otomatize sistemleri kullanarak zamandan tasarruf etmek birçok insanın ihtiyacı haline geldi.

Robot süpürgeler, ev temizliği için ekstra zaman ayırmaya gerek kalmadan beklentiyi karşıladığı için e ticarette popüler olan ürünler arasında dikkat çekiyor.

Özellikle yoğun çalışma hayatı olanlar için ideal olan bu teknolojik süpürge, ev temizliğinde herkesin hayatına dahil olmaya başladı.

Yurtdışında trend olan ürünler arasında popülerliğini korumaya 2024 yılında da devam eden robot süpürgeler, Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında da yerini almış durumda.

10. Sağlık ve Güzellik Ürünleri 

Tüketiciler bir satın alma işlemi yapmadan önce fiyatları kolayca karşılaştırabildiğinden ve yorumları okuyabildiğinden, bu tür ürünler internette genellikle popülerdir. 

Özellikle artan sosyal medya kullanımı sayesinde kullanıcılar bu ürünlerin uzun vadede kullanımını videolu olarak karşılaştıran içerik üreticileri sayesinde ürünü detaylı olarak inceleme fırsatı bulabilirler.

Bu sayede de satın alma kararlarını daha hızlı verebilmektedirler.

Güzellik algısı ve artan sosyal medya kullanımı; sağlık ve güzellik ürünlerinin daha kolay satılabilmesini sağlayan önemli noktalardan biridir. 

Fakat sağlık ve güzellik ürünleri satışında kullanıcı değerlendirmeleri potansiyel müşteriler için oldukça önemlidir. Bu nedenle ürün içerikleri konusunda ekstra hassasiyet gösterilmesi gerekir.

11. Güneş Gözlüğü

Tüketiciler için aksesuarlar önemli bir yere sahiptir. Lüks ürünler arasında yer alan güneş gözlükleri hem ihtiyaç hem de lüks kategorisi olmak üzere iki farklı başlık ile incelenebilir. 

Toptan ne satabilirim diye düşünen girişimciler için güneş gözlüğü alıp satmak hem kolay hem de en karlı para kazanma yöntemlerinden biridir.

Herhangi bir stüdyoya ihtiyaç duymadan evde kendi çekim alanınızı yaratabilir ve ürünleri tedarik ettikten sonra hızla satışa çıkarabilirsiniz. 

Toptan güneş gözlüğü alıp satma işinde %25 ile %40 arasında bir kar marjı söz konusudur. Tabi eğer lüks bir marka satıyorsanız bu kar marjı daha yüksek olabilir. 

12. Makyaj Malzemeleri

Kadınların internetten en çok satın aldığı ürünler arasında ilk sıralarda makyaj malzemeleri bulunuyor.

Birçok kadın günlük hayatında makyaj malzemesine ihtiyaç duymakta ve elindeki ürün bittiğinde hemen yenisini alma ya da beğendiği ürünleri stok yapmak için toplu sipariş vermekte.

Bu nedenle makyaj malzemeleri, dünyada en çok satılan ürüler içinde yer alıyor. Ayrıca makyaj malzemesi kategorisinde çok sayıda ürün çeşidi bulunduğu için müşteriler farklı ürünleri de seçerek toplu bir sepet oluşturma eğiliminde.

Makyaj malzemeleri e ticarette satılması en kolay ürünler gibi görünse de bilinmeyen markalar ile çalışmanın riskleri göz ardı edilmemelidir. Müşterilerden gelebilecek şikayetler e-ticaret mağazanızın güvenilirliğini olumsuz etkiler.

13. PowerBank 

Dünyada en çok satılan ürünler listesi arasında önemli bir yere sahip olan powerbanklerin satışı da her yıl daha da artmaya devam ediyor. 

Mobil cihazlarda daha fazla vakit geçirmenin bir sonucu olarak çoğu birey artık telefonsuz birkaç saat bile duramaz hale geldi.

Bu nedenle de hem her zaman ulaşılabilir olmak hem de gün içindeki işleri tek tıkla halledebiliyor olmanın önemi insanlar için büyük. Şarjının bitmesi ile günü aksayan insanların sayısı arttıkça powerbank gibi cihazlar da daha çok satılacaktır. 

Ne alıp satabilirim diye merak edenler için powerbank en popüler e ticaret ürünleri arasında yer aldığını belirtmeliyiz. Eğer bir satıcı olarak diğer satıcılardan farklı olmak ve daha fazla kar etmek istiyorsanız bu durumda bluetoothlu powerbank gibi ayrıcalıklı özelliklere sahip cihazları tedarik etmelisiniz.

14. Evcil Hayvan Ürünleri 

Sosyal medyada yayılan komik evcil hayvan videoları ve gelişmekte olan toplumlarda zamanla evcil hayvan sahiplenen insan sayısının artması ile birlikte evcil hayvan ürünlerinin satışı da arttı. 

Kedi yatağı, şekilli köpek tasmaları ve dahası evcil hayvan ürünleri kategorisinde tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alıyor.

E ticarette en çok hangi ürünler satılır sorusuna cevap arayanlar için; kedi-köpek mamaları, evcil hayvan yatağı ve evcil hayvan oyuncakları ideal bir tercih olabilir. Bu ürünlerin gelecek yıllarda satışının daha çok artacağı öngörülmektedir. Üstelik bir pazarlama stratejisi olarak da sepette birlikte al indirimleri yapılarak kargo maliyetleri düşürülüp, sipariş adedi arttırılabilir.

Çünkü kedisi olan biri muhtemelen gerekli gördüğü diğer malzemeleri de alacaktır. Bu noktada yapmanız gereken tüm ihtiyaçlarını sizden alması için ona ayrıcalıklı bir neden sunmak. Bu nedenler arasında ; x tutar üzerine kargo bedava, 2 al 1 öde, sepette % 20 indirim gibi indirimler tanımlamak örnek gösterilebilir.

15. Giyim Ürünleri 

Giyim ve moda ürünleri, e-ticarette en kolay satılan ürünler arasında yer alır.

2022 küresel tekstil satışı istatistikleri göz önünde bulundurulduğunda giyim ve ayakkabı satışı 600 milyar doları aşmaktadır.

Rekabeti ve kar marjı yüksek olan bu kategoride onlarca farklı ürün satışı ile farklı kitlelere hitap edebilir ve potansiyel müşterilerinizi arttırabilirsiniz. 

Giyim, takı ve aksesuarlar gibi küçük, hafif ve nakliyesi ucuz olan ürünlerin yüksek taşımacılık maliyetlerine neden olmadıkları için çevrimiçi satışları daha kolay olmaktadır. 

16. Akıllı Saatler

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında akıllı saatler, hem fonksiyonellikleri hem de şık tasarımlarıyla ön plana çıkıyor.

Spor aktivitelerinden günlük kullanıma kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan akıllı saatler, e ticarette en çok satılan ürünler arasında.

Bildirimleri görmeyi kolaylaştıran ve çeşitli sağlık faktörlerini takip edebildiğimiz akıllı saatler sadece işlevleri için değil, şık görünümleri için de birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Bu nedenle en çok satılan aksesuarlar kategorisine akıllı saatleri de ekleyebiliriz.

17. Ev Dekorasyon Ürünleri

Pandeminin hayatımıza etkilerinden birisi de artık evde daha fazla vakit geçirmeye alışmamız. Daha fazla vakit geçirilen yaşam alanını dekore etmek de psikolojik açıdan bir ihtiyaç haline gelmekte.

İnsanlar, bulundukları ortamı dekore ederek güzelleştirdiğinde daha mutlu hissettiği için ihtiyacın hiç bitmeyeceği ürün gruplarından birinin de ev dekorasyon ürünleri olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca ev dekorasyon ürünleri evde yapılıp satılabilecek şeyler olduğu için yapılan tasarımların maliyeti düşük, satış fiyatı yüksek ve dolayısıyla e ticarette kar marjı yüksek ürünler olarak görülürler.

Dekorasyon ürünlerini kişiye özel tasarlayarak e-ticarete farklı bir yaklaşımda bulunmak, elde edilecek olan gelirin artışını da kolaylaştıracaktır.

18. Oyuncaklar 

Tüketiciler çok çeşitli seçenekler bulabildiğinden ve genellikle bunları doğrudan evlerine teslim ettirebilme imkanları bulunduğundan oyun ve oyuncak satın alma kararlarını daha hızlı verebilmektedir. 

Hem geleneksel hem de dijital oyuncaklar ve oyunlar genellikle e-ticarette en popüler ürünler arasında yer alır. Küresel e-ticaret verilerine bakıldığında oyuncak ve oyun satışları geçtiğimiz yıllarda 100 milyar doları aşmıştır

Hem çocuklardan hem de yetişkinlerden oyuncaklara yönelik yoğun talep olduğundan, e-ticaret yoluyla oyuncak satmak kazançlı bir iş fırsatı olabilir. Ayrıca oyuncak sektörü, ucuza ne alıp satabilirim diye düşünüldüğünde ilk akla gelen sektörlerdendir. Yurt dışından ucuza temin edilen ürünleri kendi ülkenizde daha karlı satabilirsiniz.

Hangi tür oyuncakların popüler olduğunu ve talep edildiğini anlamak için oyuncak pazarını araştırmak önemlidir. Trendler, e ticarette en çok satılan ürünler ve pazardaki kendi ürün grubunuzla doldurabileceğiniz boşluklar internetten satış fikirleri oluşturma aşamasında dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

İnternetten oyuncak satmak için ortalama kar marjının ne kadar olduğu hakkında bir fikir edinmek için endüstri karşılaştırma ölçütlerini ve satışı yüksek olan ürünleri araştırmak da yararlı olabilir. Unutmayın ki kar marjı yüksek ürünler sattığınız oyuncak türüne, hedef kitlenize ve faaliyet gösterdiğiniz pazara göre değişebilir.

19. Kablosuz (Bluetooth) Kulaklık

Kablosuz kulaklıklar son yıllarda giderek daha popüler hale geldi ve teknoloji geliştikçe daha fazla özellikler eklenerek popülerleşmeye devam edecek gibi duruyor. 

Consumer Technology Association’ın bir raporuna göre, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kablosuz kulaklık satışlarının 2021’de 4,1 milyar doları aştığı ve 2024’e kadar yıllık %12,5’lik bir büyüme ile internette en çok satılan ürünler arasında olmaya devam edeceği bekleniyor. 

Kablosuz cihaz teknolojilerinin artması ve toplumun bu konforu benimsemesi, müzik sektörünün ve platformlarının büyümesi, 2024 en çok satılan ürünler arasında yer alan çok çeşitli modellerde kablosuz kulaklıkların e-ticaretteki başarısının devam etmesine katkıda bulunması beklenen faktörlerden bazılarıdır.

20. Online Yemek Hizmetleri

Gelişmekte olan toplumlarda aile bireylerindeki çalışan sayısının artması konforu artıracak hizmetlere daha fazla ödeme yapma eğilimine neden oldu. Tüketiciler artık daha az yorulmak ve kendilerine zaman yaratmak için ödeme yapmaya daha istekliler. 

Trendyolda en çok ne satılıyor veya internetten ne satabilirim diye düşünüyorsanız online yemek hizmetleri kazançlı bir seçenek olabilir. Tabi satış için tercih edilen platformun komisyon oranları, teslimat süreçleri ve süreç yönetimi ile ilgili mutlaka detaylı bilgi sahibi olmalısınız. 

21. Çiçek ve Hediyelik Eşyalar

Çiçek ve hediyelik eşyalar, özel günlere anlam katmak için tercih edilen en popüler e-ticaret ürünleri arasında. Her türlü zevke ve bütçeye uygun çeşitli çiçekler ve hediyelik eşyalar bulunduğu için satışı kolay ürünler olduğunu söyleyebiliriz.

Kişisel özel günler dışında anneler günü, babalar günü, sevgililer günü gibi tüm dünyada aynı kategoriden alışveriş yapmayı sağlayan günler de bulunduğu için; toptan ne alıp satabilirim 2024 yılında sorusuna da çiçek ve hediyelik eşya cevabını verebiliriz.

22. Etkinlik Biletleri 

Ülkelerde yaşanan pandemi süreçleri bireylerin uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim gibi düzenlere geçmesi için köprü görevi gördü. Bunun üzerine kendine daha fazla vakit ayırabilen insan sayısında da artışlar meydana gelmiştir. 

Eğlence sektörü her zaman ihtiyaç olarak görülen en popüler e ticaret hizmetleri arasında yer almaktadır. Güzel yönetildiğinde yüksek bir kar marjı sunan bu sektörde sizler de ister internetten satılacak ürünler neler diye araştırabilir isterseniz organizasyon etkinlikleri yaparak hizmet satışı gerçekleştirebilirsiniz. 

23. Parti ve Organizasyon Malzemeleri 

Organizasyon ve parti malzemeleri satmak en çok kazandıran ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünlere örnek olarak özel günler için hazırlanmış hediye kutuları, süsleme malzemeleri, paketler ve daha birçok şey gösterilebilir. 

Ucuza alıp pahalıya satılan ürünler arasında parti ve organizasyon malzemeleri yer almaktadır. Hatta hediyelik eşya kutuları da kar marjı yüksek ürünler arasındadır. 

24. Fitness Malzeme ve Kıyafetleri 

E-ticaret, son yıllarda özellikle fitness ekipmanları ve giyim sektöründe büyük bir artış yaşandı. Statista‘ya göre, fitness ekipmanı ve giyim de dahil olmak üzere spor malzemelerinin küresel online satışı 2020’de 86,72 milyar dolara ulaştı ve 2024’e kadar 102,61 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Sosyal medya kullanımının artması ve etkileyici pazarlama da fitness endüstrisinde e-ticaretin büyümesinde rol almıştır. Birçok marka, ürünlerini sergilemek ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için sosyal medya platformlarını kullanıyor. 

Sizler de sosyal medyada büyük hesapların takipçilerine ürün tanıttığı etkileyici pazarlama, fitness ekipmanlarını ve kıyafetlerini deneyerek uygulamalı gösterme gibi yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. 

25. Kamp Malzemeleri

Kaliteli ve dayanıklı çadırlardan uyku tulumlarına, kamp sandalyelerinden pişirme araçlarına kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunan kamp malzemelerinin satış trendi gün geçtikçe yükselmeye devam ediyor. Özellikle kamp sandalyesi ve termos satışı; ev, kafe, restoran gibi kapalı alanlar yerine sahil kenarı ya da piknik alanları gibi açık hava aktivitelerine yönelenlerin almak isteyeceği ilk ürünlerden.

İnsanların bu alana olan yönelimi ile internetten satış fikirleri de kamp malzemeleri kategorisinde genişliyor.

26. Sanat ve Hobi Malzemeleri

Bildiğiniz üzere artan nüfus ve ekolojik sorunlar sonucunda bireyler evde daha çok vakit geçirmeyi tercih edebiliyor veya buna zorunlu kalabiliyorlar. Evde zaman geçiren bireyler evde ne iş yapabilirim gibi düşüncelere girerek evde kaldıkları bu süreçte kendilerini mutlu edecek aktivite arayışına giriyorlar. Pandemi zamanı süresince yaygınlaşan evde satış yapmak bu duruma örnek olarak verilebilir.

Onlarca kişi evde örgü yaptı, mutfakta yeni tarifler denedi, spora daha çok vakit ayırdı ve yeni hobiler edinmeye çalıştı. İşte bunu öngörebilen ve bu hususta hızlı bir şekilde aksiyon alabilen işletmeler pandemi dönemindeki durumu avantaja çevirebildiler.

Sanat malzemeleri, hobi malzemeleri, spor ve kişisel gelişim faaliyetleri ve dahası gelecek dönemlerde de asla talebi azalmayacak hızlı satılan ürünler arasında yer alıyor. Ayrıca Türkiye’de en çok satılan ürünler içinde hobi malzemeleri önemli bir yere sahip.

27. Fotoğraf & Video Ekipmanları

Artan sosyal medya kullanımı ve evde iş yapma talebi tüketicilerin de daha çok fotoğraf ve video çekme ihtiyacını ortaya çıkardı. Bunda Tiktok, Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarının etkisi de büyük. Peki bu noktada siz ucuza alıp pahalıya satılan ürünler bulabilir misiniz?

Aslında evet. Örneğin telefonlar için tripod veya kumandalı tripod gibi ürünler kullanıcıların neredeyse çoğunun ihtiyaç olarak gördüğü malzemelerdir. Sosyal medyayı aktif kullanan veya kendi işi için sosyal medyaya ihtiyacı olan biri için de bu malzemeler minimum düzeyde bile olsa çeşitli ekipmanlarla güçlendirilerek set şeklinde de satılabilir.

Mesela renkli ışıklar satılıyor. Uzaktan kumandalı ve renkli ışık veren tripod bu ihtiyacı karşılayabilir. Yine aynı şekilde aynalı tripod gibi bir ürün satışı da gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü çekim yaparken kullanıcılar muhtemelen kendilerini görmek isteyeceklerdir.

Aslında her biri zamanla değişen ihtiyaçlara uyum sağlamanızı ve bunu rakiplerinizden önce keşfetmenizi gerektiren süreçlerden ibarettir. Bunu yapabilirseniz sektörünüzde çok büyük rakamlara bile ulaşabilirsiniz.

28. Takı Tasarım Gereçleri

Birçok insan hem boş zamanlarını iyi değerlendirmek hem de stres atmak için yeni hobiler edinmek istiyor. Ayrıca hobilerini ek işe dönüştürmek ve evden para kazanmak da birçok kişinin hayali. Takı tasarımı en çok tercih edilen ve aynı zamanda en çok para kazandıran hobiler arasında yer almakta.

Son zamanlarda oldukça revaçta olan epoksi ile takı yapmak da bu hobiye verilebilecek en güzel örneklerden birisi. Epoksi kolye, küpe ve yüzük tasarımlarının moda olması ile insanlar bu takıları kendilerine özel olarak tasarlamak ve kendi emeği ile yapılmış ürünleri kullanmak istiyor.

Bu kategoride internetten satılabilecek ürünler arasında epoksi ve takı tasarım malzemeleri satışının yanında, tasarlanıp üretilen takılar da evde yapılıp satılabilecek ürünlerdir. Özellikle el emeği ürünlerde yüksek getiri imkanı sunan Etsy ile bu tarz tasarımlarınızı yurtdışına satarak dolar geliri de elde edebilirsiniz.

29. Kişisel Bakım Malzemeleri

Kişisel bakım ve güzellik malzemeleri her dönem satışı kolay olan ürünler arasında yer almaktadır. İnternette oluşturulan güzellik algısı ve bir ürüne ihtiyacınız olmadığı halde ihtiyacınız varmış gibi hissettirmeyi odaklayan pazarlama stratejileri nedeniyle bu ürünlere talep oldukça fazla.

Cilt temizleme fırçası, mikrofiber havlular, cilt temizliği malzemeleri bunlara örnek verilebilir.

30. Çok Amaçlı Ürünler

Sürdürülebilirliğin önem kazandığı bu dönemde kolay satılacak ürünler arasında; çok amaçlı ürünler de yer alıyor. Ekonomik dengelerdeki değişimlerin tüketici harcamalarını doğrudan etkilediğini hepimiz biliyoruz. Bir ürünü aylar önce uygun fiyata gören tüketici aynı üründe zam olduğunda bunun için ödeme yapmaya razı olma süresi uzuyor. Yüksek fiyat ile rakiplerinizle rekabet edebilmek istiyorsanız çok amaçlı ürün satışı yapabilirsiniz.

Örneğin bir mont 1000₺ olduğunda almayan bir tüketici, hem yelek hem mont olan çok amaçlı bir ürünü 1500₺’ye almaya razı olabilir. Kapsül dolap, minimalizm ve sürdürülebilirliğe dikkat çekilen bu dönemlerde sizler de çok amaçlı e ticaret ürünleri ile satışlarınızı arttırabilirsiniz.

31. Dolap & Çekmece Düzenleyici (Organizer)

Minimalist yaşamın benimsendiği ve küçük alanlarda düzenli bir yaşam biçimine geçişin yaşandığı gelişmekte olan ülkelerde ev aletleri veya düzenleyici ürünler en çok satılan ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünlere örnek olarak; dolap içi düzenleyiciler, yatak/yorgan düzenleyici, aksesuar düzenleyici gibi birçok malzeme örnek verilebilir.

Ucuza alıp pahalıya satılan ürünler kar marjının yüksek olduğu ve tüketicilerin de almaya daha eğilimli olduğu konulardır.

E-Ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler Neler?

E ticaret istatistikleri 2024 yılında girişimcilik faaliyeti gerçekleştirmek isteyen veya online satış yapmayı düşünenlerin mutlaka bakması gereken kaynaklardır. E ticaret nasıl yapılır sorusunu araştırdıktan sonra tüketici davranışlarının ölçüldüğü verilerden faydalanarak aksiyon alınması e-ticaret ne satabilirim sorunuzun cevaplanması ve satışların artırılmasında büyük rol oynayacaktır.

Aşağıda sizler için e ticaret istatistikleri listelenmiştir. Sizler de bu istatistiklerden faydalanarak internetten para kazanma yolculuğunuzu daha rasyonel şekilde yönetebilirsiniz.

e ticaret ne satabilirim öğrenmek için e-ticaret istatistikleri

E ticarete başlamak için yukarıdaki istatistikler iyi bir kaynak olabilir. Sizler de değişen dünya şartlarına ve global trendlere uyum sağlayarak sektörünüze entegre etmeyi unutmayın. Çağı rakiplerinizden önce yakalayabilmek büyük bir avantaj sunacaktır.

E Ticarette Ne Satabilirim?

Teknoloji günden güne hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmaya devam ediyor. Hayatımızda yeri bu denli büyük olan internet de teknolojinin bize kazandırdıklarından. Günümüzün çoğu internet kullanımı ile geçerken bu alanda istihdamların gerçekleşmesi de kaçınılmaz olmakta. Geleceğin meslekleri arasında bulunan neredeyse her mesleğin de internet ile ilişkisi bulunuyor. Dolayısıyla artık herkes internet üzerinden ne iş yapabilirim diye araştırmalar yapıyor.

İnternetten para kazanma yolları arayışında olan insanların aklına ilk gelen tabii ki de e-ticaret. Peki, internetten satış yapmak karlı mı?

Dünya genelinde bir günde 205 milyondan fazla kişi internet üzerinden alışveriş yapıyor. Bu durum ticaret yapmak isteyenler için büyük bir fırsat kapısı niteliğinde. Bu da insanları “İnternetten ne alıp satabilirim?” düşüncesine sevk ediyor. Hatta ofiste çalışmak istemeyenler “Evden ne satabilirim?” diye araştırıyor.

Evde internet üzerinden ne satabilirim diye yola çıkan herkes aslında geleneksel ticaretin birçok zorluğundan ve masrafından kaçınmış oluyor. Özellikle dropshipping ile satış yapmak; ofis giderleri, depolama maliyetleri ve birçok görünmez masrafı atlayarak daha karlı satışlar yapmayı mümkün kılmakta.

Tabii ki bu noktada internetten en karlı ne satılır araştırarak stratejik ilerlemek oldukça önemli. Ayrıca sadece ucuza alıp pahalıya satılan ürünler değil, insanlar internetten en çok ne satın alıyor bulmak da gerekmekte. O halde e ticarette en çok satılan ürünler neler, gelin birlikte inceleyelim!

E Ticarette En Çok Satılan Trend Ürünler 2024:

 1. Trendlere uygun moda ve giyim ürünleri
 2. Popüler olan telefon aksesuarları ve kablosuz kulaklıklar gibi elektronik ürünler
 3. El yapımı dekorasyon ürünleri
 4. Güzellik ve kozmetik ürünleri (cilt ve saç bakım ürünleri, makyaj malzemeleri)
 5. Yetişkinler için multiplayer strateji oyunları
 6. Evcil hayvan oyuncakları ve bakım ürünleri
 7. Viral olan mutfak araç gereçleri, günlük yaşamı kolaylaştıran ürünler
 8. Spor ekipmanları ve sağlıklı yaşam ürünleri
 9. Özel üretim organik gıdalar
 10. Sanatsal dekor ürünleri

E ticaret ne satabilirim diye düşünmekten ziyade potansiyel kitlenizi belirlemekten geçer. Eğer hedef kitlenizi ve nişinizi belirlediyseniz, internette satılacak ürünler 2024 trendleri arasından kendinize bir liste çıkartabilirsiniz.

Türkiye’de En Çok Satılan Ürünler 2024 Yılında Hangileri?

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de internet satışlarındaki arz ve talepler, influencer marketing stratejileri ve sosyal medya trendleri doğrultusunda değişmiş durumda. Bu nedenle e-ticaret işletmeleri ve bireysel satıcılar, Türkiye’de satış yapmadan önce, e ticaret fikirleri arasından en doğru ve en karlı tercihin hangisi olacağını merak ediyor.

Tabii ki trendlerden etkilenmeyen ve daima ihtiyaç duyulan giyim ürünleri, temizlik malzemeleri, sağlık ürünleri, ev tekstil ürünleri gibi piyasada yerini koruyan ürün grupları da internetten satış yapmak isteyenler için bir seçenek.

O halde, Türkiye’de en çok satılan ürünler 2024 yılında neler, verilerden faydalanarak birlikte inceleyelim!

Türkiye’de En Çok Satılan Ürünler 2024:

 1. Saç Kremi: 2022 yılına göre %20 daha fazla talep gören saç kremi 2023 yılında internet üzerinden 15 milyondan fazla satıldı.
 2. Çorap: 2022’ye göre %10 daha fazla satılan çorapların satışı 10 milyonu aştı.
 3. Multivitamin ve Collagen Takviyeleri: Bir önceki yıla göre %20 daha fazla satılan collagen ve multivitamin takviyeleri internet üzerinden 10 milyondan fazla satıldı.
 4. Akıllı Saat: Geçen yıla oranla %20 daha fazla satılan akıllı saatler 2023 yılında 10 milyonun üzerinde satıldı.
 5. Bluetooth Kulaklık: Önceki yıla göre %30’dan fazla artış gösteren bluetooth kulaklık 2023 yılında 10 milyonun üzerinde satıldı.
 6. Güneş Gözlüğü: Bir önceki yıla göre %20 artış göstererek 5 milyondan fazla satıldı.
 7. Kamp Sandalyesi: 2022 yılından %30 daha çok satılan kamp sandalyesi satışı 2023 yılında 2 milyonun üzerine çıktı.
 8. Airfryer: Önceki yıla göre %20 daha fazla talep görerek 1 milyonun üzerinde satın alındı.
 9. Robot Süpürge: Geçen yıldan %20 daha fazla talep gören robot süpürge satışı 2023’te 1 milyonu geçti.
 10. Deprem Çantası: Birçok malzemenin birleşiminden oluşan deprem çantası satışları da geçen yıla oranla %50 artış göstermiştir.

Kolay Satılacak Ürünler Nasıl Bulunur?

Kolay satılacak ürünler bulmak; e-ticarete girerken en çok kafa yormanız gereken konudur. Bir ürünün hızlı ve kolay şekilde satılması depolama ve lojistik maliyetlerini düşüreceği gibi tükenen ürünlerin yerine yeni ürünler koyarak ürün yelpazenizi genişletebilmenizi de sağlar.

E-ticaret sitesi açmak bir ürünün satışını gerçekleştirebilmek için yeterli değildir. Ürünlerinizin kolay satılabilmesi için rekabet edebileceğiniz bir alanda satış yapmanız oldukça önemlidir. Henüz pazar hacmi çok genişlememiş fakat talebin devamlı olduğu alanlarda satış yapabilirsiniz. Bu noktada arzın, talebi karşılamadığı yani tüketici almak isterken yeterli oranda o ürünü bulamadığı bu durumlarda krizi fırsata çevirebilmelisiniz.

Bunun en büyük örneklerinden biri; ülkede salgın hastalıklar baş gösterdiğinde ve henüz tam anlamıyla zirveye ulaşmadığında maske vb. hijyen malzemelerinde stok yapıp satışa sunanlar devasa oranlar ile satış gerçekleştirebildiler.

İhtiyaçları ön görebilmek, e ticarette başarılı olmanın altın kuralıdır.

Özetle; e ticarete başlamak istiyorum diyenler için ürün seçimi ve ilgili pazardaki harcama eğilimleri oldukça önemlidir. Sizler de bir ürünü satmaya karar vermeden önce internetten para kazanmak istiyorsanız gerçekten nokta atışı yapmaya bakmalısınız. Çünkü hiçbir işletme sıfırdan kurulduğunda mükemmel rakamlara organik bir şekilde ulaşamıyor. Doğru seçilmiş ürünleri, talep olan pazar yerlerinde doğru fiyatlandırmalar ile satışa koymak oldukça önemlidir.

Bununla birlikte işletmenizin adı duyulana ve kullanıcılardan yeterli oranda değerlendirme alana kadar reklam vermeyi, rakiplerinizin ne yaptığını her gün kontrol etmeyi ve satışını yaptığınız ürünün global markalardaki yolculuğunu araştırmayı unutmayın.

İnternetten En Karlı ve Kolay Satılacak Ürünler Neler?

İnternet üzerinden ne satabilirim sorunuza cevap bulabilmek için öncelikle iki kriter göz önünde bulundurulmalıdır. Bunlardan ilki internette en çok satılan ürünler 2024 yılında neler olduğu, ikincisi ise bu ürünlerin arasında karlılık oranı en yüksek olanların hangileri olduğudur. O halde internette satılan en karlı ürünler neler ve bu ürünlerin satış hacmi nedir, gelin birlikte inceleyelim!

Kolay Satılacak ÜrünlerSatış Hacmi Karlılık Oranı
Elektronik Ürünler100 Milyar TL%20-30
Kıyafet ve Aksesuarlar50 Milyar TL%10-20
Güzellik ve Kozmetik Ürünleri30 Milyar TL%25-35
Sağlıklı Yaşam Ürünleri ve Gıda Takviyeleri20 Milyar TL%15-25
Ev ve Ofis Eşyaları15 Milyar TL%10-20
Oyuncak ve Kitaplar10 Milyar TL%20-30
Yiyecek ve İçecekler5 Milyar TL%15-25
İnternette En Kolay Satılacak Ürünlerin 2023 Yılında Satış Hacimleri ve Karlılık Oranları

Evde E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Ev hanımları veya öğrenciler için en ideal internetten para kazanma yöntemlerinden biri; evden satış yapmak.

Peki, evde e-ticarete nasıl başlayacaksınız?

Aslında ticaret yapabilmek, bir düşünce biçimi geliştirmekten geçer. Zaten “ticari zekası var” denilen insanların da çoğu bir işte ile değil yaptığı birçok işte kazanç sağlayabilmiştir. Bu nedenle ilk olarak, kullanıcıların satın alma eğilimlerini anlayabilecek şekilde düşünmeye çalışmalısınız.

Bu düşünce biçimi ile nişinizi ve hedef kitlenizi belirledikten sonra evden satış yapılabilecek ürünler neler diye araştırma yapmalısınız. Evden ticaret yapabilmek için aşağıdaki soruları kendinize sormalısınız.

 • Evde ne alıp satabilirim?
 • Evden satış yapabileceğim karlı ürünler neler?
 • Ürünüm, evden satış yaptığım halde yeterli kullanıcının ilgisini çekebilir mi?
 • Online ödeme almak için hangi sistemi tercih edeceğim?
 • Ürünümü hangi dijital platformlar üzerinden satışa açacağım?
 • Web sitesi açmadan evden satış yapabilir miyim?
 • Ürünümü en karlı hale getirecek şekilde nasıl özelleştirebilirim?

Bu soruları cevapladıktan sonra kendinize bir iş planı oluşturmalısınız. Çünkü internette herkesin “1₺’ye aldığım ürünü X liraya satarak zengin oldum” hikayeleri ne yazık ki bir günde olmuyor. Bu nedenle rekabetin çok olduğu kategoriler yerine e ticaret ile ne satabilirim diye düşünüp daha niş ürünler tercih edebilirsiniz.

Daha sonra ınstagramda veya nerede satış yapacağınıza göre ödemelerinizi nasıl alacağınıza karar vermelisiniz. Tabii kendi web sitenizi açıp sanal pos kurulumu yapmak her zaman Trendyol ve Hepsiburada gibi pazaryerlerine yüksek komisyonlar ödemekten çok daha karlı olacaktır.

Unutmayın, kargo maliyetlerinizi minimize edebilmek için satışlarınızda kargo desi hesaplama konusuna hassasiyet göstermelisiniz.

O halde şimdi evden satış yapılabilecek ürünler listesine geçebiliriz.

Evden Satış Yapılabilecek Ürünler 2024

Evde ne yapıp satabilirim diye düşünüyor ama bir türlü bulamıyorsanız bu listede sizlere e ticarette en çok ihtiyaç duyulan ürünler üzerinden örnekler vereceğiz.

Evden satış yapılabilecek ürünler:

 • El Yapımı Takılar ve Aksesuarlar: Evde tasarladığınız kolyeler, bilezikler, küpeler gibi takıları üretebilir ve sosyal medya üzerinden satış yapabilirsiniz.
 • Kişiselleştirilmiş Ürünler: Çiçeksepetinde sıkça gördüğümüz ürünler gibi isim yazılı bardaklar, kişiye özel tasarım tişörtler, kişiselleştirilmiş defterler, hediye kutuları, yapma çiçek buketleri gibi ürünleri satabilirsiniz.
 • Ev Yapımı Gıda Ürünleri: Ev yapımı reçel, organik turşu, ev kurabiyesi, kek gibi ev yapımı ürünleri şehir içi elden teslim ile satabilirsiniz.
 • Bitkiler ve Bahçe Ürünleri: Evde yetiştirdiğiniz saksı bitkileri, bahçe bitkileri veya organik tohum gibi ürünleri satabilirsiniz.
 • Sanat Ürünleri: Resim, heykel, seramik gibi sanatsal ürünleri üretebilir ve sanatseverlere satabilirsiniz.
 • El İşi Ürünler: El örgüsü atkı, bere, lif, kazak, el işi elbiseler ve daha birçok ürünü sipariş üzerine üretebilirsiniz.
 • Dijital Ürünler: Marka logoları, fotoğraf/video editi, e-kitap, online kurslar gibi dijital ürün/hizmet satışı gerçekleştirebilirsiniz.
 • İkinci El ve Vintage Ürünler: Evde kullanmadığınız fakat vintage niteliği taşıyan değerli eşyaları, ikinci el satış siteleri üzerinden satabilirsiniz.
 • Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri: Organik malzemelerle hazırlanan ev yapımı sabunlar, kokulu mumlar, kremler gibi kişisel bakım ürünlerini üretebilirsiniz.
 • Eğitim Materyalleri ve Oyunlar: Çocuklar için eğitici oyunlar, aktivite ürünleri veya ders notları gibi eğitimle ilgili materyaller satabilirsiniz.
 • Online Danışmanlık Verin: Evde satış yapabileceğiniz en önemli ürün, bilgilerinizdir. Uzman olduğunuzu düşündüğünüz bir alanda danışmanlıklar vererek e-ticarette kazanç sağlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu yazımızda internetten ne satabilirim sorunuzu yanıtlamak için, 2024 yılında internetten en çok satılan ürünler ve bu ürünlerden ne kadar kazançlı satış yapabileceğinizi açıkladık. İnternetten satış yapmak isteyen herkesin mutlaka göz atması gereken yazımızın bu bölümünde ise sizden gelen bazı soruları yanıtlayacağız.

Kadınlar En Çok Ne Satın Alıyor?

Deloitte Türkiye’nin “Türkiye Perakende Sektör Raporu 2023” istatistiklerine göre internet üzerinden Türkiye’de kadınlar en çok ne satın alıyor diye baktığımızda e ticarette satılan neredeyse her ürünü kadınların da satın aldığını ancak bazı ürün gruplarında kadınların daha fazla harcama yaptığını görmekteyiz. O halde gelin bu ürün gruplarına daha yakından bakalım.

Türkiye’de kadınlar en çok ne satın alıyor?

 • Giyim ürünlerinde 2023 yılında 250 milyon adet ürün satışı yapılmıştır.
 • Aksesuar ürünlerinde 100 milyon adedin üzerinde satış yapıldığı belirtilmiştir.
 • Güzellik ve kozmetik ürünlerinde kadınlar 50 milyondan fazla ürün satın almıştır.

Erkekler İnternetten En Çok Ne Alır?

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde erkekler de hemen hemen her kategoride alışveriş yapmaktadır. Ancak yoğunluklu olarak alışveriş yaptıkları bazı ürün grupları bulunur. Bu gruplar arasında erkeklerin internetten en çok satın aldığı ürünler elektronik eşyalardır demek mümkündür. Öyleyse Deloitte Türkiye’nin “Türkiye Perakende Sektör Raporu 2023” verilerine göre erkeklerin en çok ne satın aldığını daha yakından inceleyelim.

Türkiye’de erkekler internetten en çok ne alır?

 • Elektronik Ürünler: 2023 yılında Türkiye’de erkekler 60 milyonun üzerinde elektronik ürün alışverişi yapmıştır.
 • Ev ve Ofis Eşyaları: Erkeklerin 20 milyondan fazla ev ve ofis eşyası satın aldığı görülmüştür.
 • Oyuncak ve Kitap: 2023 yılında erkekler 15 milyonun üzerinde oyuncak ve kitap satın almıştır.

ETSY’de En Çok Ne Satılıyor?

Özellikle evde internetten ne satabilirim diye düşünenlerin el yapımı ürünlerini kolaylıkla satabildiği ETSY satış platformu, internetten para kazanma yolları arasında en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. ETSY’nin kendi verilerine göre, 2023 yılında burada satılan ürünlerin %86’sının el yapımı ve kişiye özel tasarlanan ürünler olduğu belirtilmiştir. 2023 yılı istatistikleri doğrultusunda 2024 yılında en çok satılan ürünlerin de önceki yıla göre artarak devam edeceği öngörülmektedir. O halde ETSY de en çok ne satılıyor ve satış miktarları ne kadar, gelin birlikte gözlemleyelim.

ETSY’de en çok satılan ürünler 2024:

 • El Yapımı Takı: 2023 yılında ETSY’de 1,5 milyar adedin üzerinde takı satışı gerçekleşti. 2024 yılında da bu satışın üzerine geçilmesi bekleniyor.
 • Özel Tasarım Giyim ve Aksesuar: 1 milyardan fazla özel tasarım giyim ve aksesuar ürünü satıldı.
 • El Yapımı Dekorasyon Ürünleri: 2023 yılında 500 milyondan fazla özel yapım dekorasyon ürünü satıldı.
 • Hediyelik Eşyalar: 250 milyondan fazla hediyelik eşya satışı gerçekleşen bu platformda, en çok satılan ürünlerden birisi de hediyelik eşyalar olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Sanat Eserleri: 2023 yılında ETSY’de 100 milyonun üzerinde el yapımı sanat eseri satılmıştır.